Napaść na plebanii na Muranowie. Zginął mężczyzna

W wyniku napaści na plebanii kościoła św. Augustyna na Muranowie zginął 65-letni mężczyzna, ojciec jednego z księży archidiecezji warszawskiej • Prosimy o modlitwę w intencji tragicznie zmarłego

Jak podaje policja, napastnik zaatakował przebywającego na plebanii mężczyznę. Na pomoc poszkodowanemu ruszył ksiądz, który też został zaatakowany.

Prokuratura ustaliła, że całe zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia około godziny 16.45. 38-letni Jakub B. zadał kilka ciosów znajdującemu się na plebanii 65-letniemu mężczyźnie, który w następstwie zadanych ciosów oraz upadku na posadzkę doznał licznych obrażeń głowy.

Po reanimacji 65-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Pomocy temu mężczyźnie próbował udzielić ksiądz przebywający w pobliżu. Również on został zaatakowany przez napastnika i otrzymał kilka ciosów w twarz. Jak ustaliła prokuratura, napastnik to osoba dobrze zbudowana, silna. Mężczyzna trenował sztuki walki.

Policjanci pojawili się na miejscu po 3 minutach i zatrzymali napastnika. „Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem” – przekazał wczoraj rzecznik warszawskiej policji.  Pobrano od niego materiał do badań na zawartość alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Obecnie jest nieprzytomny.

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński przekazał, że ofiarą napadu był ojciec jednego z księży archidiecezji, który przyszedł do kościoła do spowiedzi. „Polećmy Bogu zmarłego w wyniku dzisiejszej napaści w przedsionku domu parafialnego przy kościele św. Augustyna w Warszawie” – napisał na Twitterze ks. Śliwiński.

Ksiądz, który stanął w obronie mężczyzny otrzymał kilka ciosów w twarz, został opatrzony na miejscu przez ratowników medycznych.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że w piątek 12 kwietnia wpłynęły akta do prokuratury. Po zapoznaniu się z całością zgromadzonego na tym etapie materiału dowodowego, prokurator wszczął śledztwo w kierunku zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie mu uderzeń skutkujących licznymi obrażeniami głowy oraz w sprawie spowodowania obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni księdza, który próbował obezwładnić napastnika.

Prokurator zlecił sekcję zwłok. Sekcja zwłok jest w toku – trwa.