Od 1 lipca rekrutacja. Nowe propozycje PWTW na rok akademicki 2018/2019

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie z roku na rok rozszerza swoją ofertę • Studiować można nie tylko teologię, etykę czy katechetykę ale od nowego roku również „teologię dla zabieganych” • W planach jest także trzecia edycja Akademii Dziennikarstwa • 1 lipca rozpocznie się rekrutacja na wszystkie kierunki

Wśród nowości przygotowanych na rok akademicki 2018/2019 wyróżnia się studium „Teologia dla zabieganych”. To akademicki kurs wiary i teologii, w czasie którego będzie można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania: zarówno liderzy, animatorzy wspólnot chrześcijańskich, jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga.

Podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne – to propozycja dla osób z wykształceniem wyższym, które chciałyby uzyskać kwalifikacje do nauczania religii w szkołach. W trakcie studiów podyplomowych zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów teologicznych (biblistyki, teologii dogmatycznej, teologii moralnej, liturgiki, teologii duchowości, katolickiej nauki społecznej).

Podyplomowe studium duchowości – przeznaczone jest zarówno dla osób świeckich, konsekrowanych jak i duchownych – wszystkich tych, którzy pragną odnowić i pogłębić swoje życie duchowe.

Studium małżeństwa i rodziny – dwuletnie studium dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, głównie małżeństw, w przyszłości gotowych włączyć się w prowadzenie kursów przedmałżeńskich czy też pracę w poradni rodzinnej oraz w duszpasterstwie parafialnym.

Studium animacji małżeńskiej – dwusemestralne studium dla osób, które oprócz formacji własnej – mogłyby w przyszłości służyć wsparciem dla duszpasterstwa rodzin w konkretnej parafii, dekanacie czy diecezji.

Akademia dziennikarstwa –  kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach. Studenci poznają kulisy dziennikarstwa, z uwzględnieniem współczesnych jego form: social media i internetu, ale też sztuki pisania.

oraz

6-letnie studia magisterskie z teologii – studia przeznaczone są dla osób świeckich, członków ruchów kościelnych, instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie, oraz umocnić chrześcijańską wizję rzeczywistości. Pomagają rozpoznać własne powołanie chrześcijańskie i przygotowują do wypełnienia w sposób aktywny i odpowiedzialny funkcji świeckiego lidera wspólnoty kościelnej.