Duszpasterstwo Młodzieży MAGIS

O Duszpasterstwie

Największe odkrycie katolika, że wiara i życie nie muszą ze sobą rywalizować czy wykluczać. Mogą się uzupełniać i przenikać.

Potrzebujemy wiary i życia.

Odkrywaj(my) razem!

Zapraszamy do grupy młodzieżowej!

MAGIS – przysłówek łaciński, który można przetłumaczyć: „bardziej”, „więcej”.

O to chodzi w chrześcijaństwie.

Nie wystarczy mi być „niedzielnym katolem”, człowiekiem praktykującym wiarę przy okazji chrztu, I Komunii, bierzmowania czy pogrzebu babci. Stoję tu, ale „nie czuję” o co właściwie chodzi. Chcę czegoś więcej!

Nie cierpię obłudy! Nie chodzi o to, żeby w niedziele zapalać Panu Bogu świeczkę, a od poniedziałku do piątku przybijać piatkę diabłu. Niby się modlę, do kościoła chodzę, a na co dzień zachowuję się jak skończony cham i prostak. Wiara bez uczynków jest martwa. I do niczego nie potrzebna. Chcę czegoś więcej!

– W kościele nie ma młodych, więc źle się tam czuję! Można zobaczyć tylko rodzinki z dziećmi albo ludzi po 50 – częste gadanie młodzieży. Gdyby wszyscy, którzy tak mówią zdecydowali się przyjść na Mszę – okazałoby się, że to jest całkiem spora grupa. Spróbuj i sam się przekonaj. Chciej czegoś więcej!

Plan spotkań

Z życia wspólnoty
  1. Ewangelizacja w grójeckim gimnazjum. Młodzież zachęca młodzież do włączenia się w duszpasterstwo.
  2. Mecz Ministrantów vs Magis
  3. Wyjazd formacyjno-integracyjny Open’er na rozpoczęcie nowego roku szkolnego