Zatańcz z Bogiem na rekolekcjach

Rekolekcje połączone z kursem tańca – to pomysł Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkanie pod nazwą Niniwa Dance odbędzie się w dniach 23-28 lipca w Kokotku.

Tarnów wprowadza zakaz sprzedaży alkoholu nocą

Od 1 sierpnia zacznie w Tarnowie obowiązywać nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Od północy do godziny szóstej rano w tarnowskich sklepach i na stacjach benzynowych nie będzie można kupić alkoholu. Zmniejszy się też liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Potrzebni wolontariusze na festiwal Campo Bosco

Organizatorzy Salezjańskiego Festiwalu Młodych Campo Bosco, który odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej w dniach 23-26 sierpnia, poszukują wolontariuszy. Tegorocznemu festiwalowi, inicjowanemu przez salezjański Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy „Emaus”, przyświeca hasło „FreeDOM – Wolność jest w nas!”.

Największy płaszcz maryjny w księdze rekordów  Guinnessa

Brazylijscy czciciele Matki Bożej Patronki Żeglarzy trafili do Księgi Rekordów Guinnessa. Z okazji odpustu w sanktuarium Navegantes przygotowali oni rekordowej wielkości płaszcz dla figury Maryi o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych. Tak wielką szatą chcieli przypomnieć o „cieple Matki Bożej okrywającym Jej czcicieli”.

Francja: odradza się skauting katolicki

Francja powraca do skautingu. Choć przez wiele lat wydawało się, że ruch ten wyszedł z mody, w ostatnim dziesięcioleciu przeżywa dynamiczny rozkwit – podaje dziennik „La Croix”. Liczba członków trzech organizacji katolickich wzrosła o 30 proc., a w najmłodszej grupie wiekowej niemal się potroiła. Dziś skautów katolickich we Francji jest prawie 150 tys.

Dzwonek telefonu zastąpił bicie dzwonów w kościele w Lucernie

Dzwonek telefonu zastąpił czasowo bicie dzwonów w kościele w Lucernie. To część artystycznego projektu studentów tamtejszego uniwersytetu.

Dla misjonarza każdy pojazd jest na wagę złota

Dla misjonarza każdy pojazd jest na wagę złota, bo dzięki niemu może docierać z Ewangelią na krańce świata – mówił ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Dyrektor MIVA Polska, podczas konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu Polski.

Oddała życie, aby ratować dziecko. Rusza jej proces beatyfikacyjny

W Rzymie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 28-letniej matki, która oddała życie, by ratować swe nienarodzone dziecko. U Chiary Corbello Petrillo zdiagnozowano raka, gdy była w ciąży. Aby móc urodzić upragnione dziecko, zrezygnowała z chemioterapii. Zmarła 13 czerwca 2012 r.

Sejm ustanowi nowe święto – Chrztu Polski

Komisja kultury i środków przekazu zatwierdziła w środę projekt ustawy ustanawiającej w dniu 14 kwietnia nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polskiego. Ma ono upamiętniać faktyczny początek polskiej państwowości, nie będzie jednak dniem wolnym od pracy. Wkrótce projektem zajmie się Sejm.

“Biznes aborcyjny jest nadal bardzo dochodowy”

Tak skomentował informację o tym, że Planned Parenthood była drugim największym klientem reklamowym Facebooka w ciągu ostatnich 2 miesięcy Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny.