Czy papież pojedzie do Sudanu? Jego wysłannik już tam jest

Zapoznanie się z sytuacją panującą w Sudanie Południowym a także rozmowy z przywódcami politycznymi i zwierzchnikami kościelnymi to główny cel rozpoczętej w czwartek 21 marca wizyty w tym kraju sekretarza ds. relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp. Paula Richarda Gallagher’a.

Nocą po gołoborzach. Na Święty Krzyż

Ponad 320 osób wyruszyło wczoraj w nocy w 37-kilometrową Drogę Krzyżową prowadzącą z podkieleckiej Dąbrowy do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Już po raz piąty tę wędrówkę zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Do sanktuarium pielgrzymi docierają w sobotnie przedpołudnie.

Franciszek na Dzień Wody

Woda jest cennym darem dla nas i dla przyszłych pokoleń – przypomniał papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do prof. José Graziano da Silvy, dyrektora generalnego FAO w związku ze Światowym Dniem Wody.

Franciszek przekazał 150 tys. EUR dla ofiar cyklonu w Afryce

Ojciec Święty postanowił przekazać 150 tys. euro na pomoc dla dotkniętych katastrofalnym cyklonem na wschodnim wybrzeży Afryki – informuje Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Mozambik, Zimbabwe i Malawi dostanie po 50 tys. EUR.

Przejdą Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji nowych powołań

44 kilometry nocą, pieszo i samotnie lub w skupieniu. Takie duchowy wyczyn chcą w intencji nowych powołań kapłańskich podjąć m.in. klerycy z poznańskiego seminarium duchowego oraz liczni świeccy. Ich Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątkową noc przed Niedzielą Palmową 12 kwietnia.

Episkopat przygotowuje Dokument Społeczny

Dokument Społeczny Konferencji Episkopatu Polski – tak nazywa się publikacja, którą Komisja Duszpasterstwa KEP zaprezentuje 26 marca w Sekretariacie KEP w Warszawie.

Bp Czaja: „Z całego serca przepraszam”

Biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja wystosował list do pana Dariusza, który w miniony poniedziałek w Sejmie RP opowiadał o krzywdzie zaznanej od wikariusza parafii w Jamielnicy. Swój list opublikował w czwartek poprzez serwis Twitter uzasadniając, że nie ma innej możliwości zwrócić się do tego mężczyzny.

Adoracja przy Oknie Życia. Już w niedzielę „Warszawskie Jerycho”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej po raz dziewiąty organizuje „Warszawskie Jerycho”. Będzie to tygodniowa, nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ochrony życia, którą odprawią tuż przy warszawskim Oknie Życia.

„Miłość i Miłosierdzie”. Nowy film o św. Faustynie wchodzi do kin

Na ekrany polskich kin wchodzi 29 marca  najnowszy film Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”. Fabularyzowany dokument opowiada przejmującą historię objawień siostry Faustyny Kowalskiej.

Na Filipinach modlą się o deszcz. 7 mln osób bez wody

Prawie 7 mln ludzi odczuwa bolesne skutki braku wody w stolicy Filipin i jej okolicach. Do ogólnokrajowej modlitwy o deszcz wezwał arcybiskup Manili, kard. Luis Antonio Tagle.