Uczestnicy Rejsu Niepodległości już w Panamie

Uczestnicy Rejsu Niepodległości są już w Panamie. Na 34. Światowe Dni Młodzieży przybyły osoby, które właśnie przypłynęły tam na żaglowcu „Dar Młodzieży”, jak również te, które wcześniej uczestniczyły w poszczególnych etapach podróży.

Franciszek u Matki Bożej przed wylotem do Panamy

Jak zwykle w przeddzień ważnej podróży apostolskiej papież Franciszek odwiedził dziś rzymską Bazylikę Matki Bożej Większej. Jutro rano będzie już w samolocie lecącym do Panamy.

Młodzież ze wszystkich stron świata zjeżdża do Panamy

Młodzież ze wszystkich stron świata zaczyna zjeżdżać do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczną się już dzisiaj, 22 stycznia. Franciszek dołączy do nich następnego dnia.

Prezydent Panamy: wizyta papieża radością i okazją do dumy

To dla nas wielka radość gościć Papieża na naszej ziemi. Jesteśmy dumni, że wybrał ten mały, szlachetny i pracowity naród, aby powierzyć mu tak wielką odpowiedzialność – mówił Juan Carlos Varela Rodríguez, prezydent Panamy, w przededniu przyjazdu do kraju papieża Franciszka

Nie 3500, ale 3800 polskich pielgrzymów w Panamie. Rozmowa z ks. Emilem Parfiniukiem

Polscy pielgrzymi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie będą bezpieczni i widoczni – zapewnia w rozmowie z KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biuro Organizacyjne ŚDM, a w Panamie kierujący kwaterą polską, której zadaniem jest m.in. opieka nad przybyłymi na ŚDM Polakami. Informuje też, że zamiast spodziewanych 3500 pielgrzymów, z naszego kraju zarejestrowało się ich więcej, bo 3800.

Franciszek: Żyj błogosławieństwami, nie oskarżaj innych

Jaki jest prawdziwy styl życia życia chrześcijańskiego? To życie błogosławieństwami, a nie oskarżanie innych, dążąc do światowości czy będąc egoistą i obojętnym na problemy innych – mówił papież Franciszek w porannej Mszy św. w Domu św. Marty.

ŚDM: Polacy opuszczają diecezje, ruszają do centrum

Poniedziałek 21 stycznia to na ŚDM dzień pożegnań z lokalnymi społecznościami, goszczącymi pielgrzymów z całego świata podczas pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Teraz ruszają do samej Panamy, aby zdążyć na uroczystości centralne.

Polska Msza św. w Panamie: ŚDM to czas łaski

Kilkuset polskich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Panamie zgromadziło się w tamtejszym kościele pw. Matki Bożej z Góry Karmel (Nuestra Señora del Carmen) na niedzielnej Mszy św., którą odprawił bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Warszawa: centralne nabożeństwo Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Nabożeństwu w rzymskokatolickim kościele pw. Kazimierza Królewicza na Rynku Nowego Miasta w Warszawie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Krakowscy organiści zagrają w Panamie

Organista katedry na Wawelu Witold Zalewski i jego córka Hanna wystąpią w kościele de la Merced w Panamie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Witold Zalewski to uznany i doświadczony muzyk, który koncertuje w różnych miejscach świata. Jego córka Hanna uczy się gry na organach od dwóch lat. W kościele de la Merced Witold Zalewski zagra 20 stycznia, a jego córka – dzień później.