28 września Koronka na ulicach miast

Już po raz dziesiąty w wielu miastach Polski odbędzie się akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast”. Jej celem jest głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu.

19 litrów krwi w parafialnej akcji krwiodawstwa

Działający w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach klub HDK zorganizował w niedzielę 23 września parafialną akcję krwiodawstwa. Efekt? 19 litrów krwi.

Przemówienie Franciszka na spotkaniu ekumenicznym w Rydze

„Niech nie przestaje brzmieć pośród nas muzyka Ewangelii! Niech nie przestaje rozbrzmiewać to, co pozwala naszemu sercu, by nadal marzyło i dążyło do pełnego życia, do którego Pan powołuje nas wszystkich: bycia Jego uczniami-misjonarzami pośród świata, w którym żyjemy” – zaapelował papież Franciszek podczas spotkania ekumenicznego w katedra ewangelicko-augsburska w Rydze.

Relikwie o. Pio w centrum pomocy dla bezdomnych w Krakowie

Relikwie św. Ojca Pio oraz bł. Marii Angeli Truszkowskiej zostały zainstalowane w centrum pomocy dla osób bezdomnych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio i Kuchni Społecznej Siostry Samueli. Celebracja była elementem uroczystości św. Ojca Pio w 50 rocznicę jego śmierci.

Franciszek: Wskaźnik rozwoju mierzy się zdolnością do rozmnażania się

Wskaźnik rozwoju społecznego mierzy się także zdolnością do wzrostu i rozmnażania się, a „praca na rzecz wolności oznacza angażowanie się w integralny rozwój ludzi i społeczności – mówił papież Franciszek w przemówieniu do władz Łotwy. Jednodniowa wizyta Franciszka w tym kraju rozpoczęła się w poniedziałek rano.

Łotwa przywitała papieża

W ramach swojej pielgrzymki do krajów bałtyckich Franciszek na Łotwie odwiedzi Rygę i Agłonę. Hasłem pobytu papieża na Łotwie są słowa: „Monstra te esse Matrem” – „Okaż się nam matką”. Nawiązują one do patronki Łotwy – Matki Bożej z Agłony, a także zawierzenia przez papieża Innocentego III Estonii i Inflant Marii Dziewicy na Soborze Laterańskim IV w 1215 r.

Franciszek przybył na Łotwę

O godz. 8.20 czasu lokalnego (7.20 godzin w Polsce) samolot łotewskich linii lotniczych Air Baltic z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na lotnisku międzynarodowym w Rydze, na Łotwie.

„Niech Litwa będzie światłem nadziei”. Papież modlił się przed Muzeum Walki z Okupacją i o Wolność

„Panie, niech Litwa będzie światłem nadziei. Niech będzie ziemią pracowitej pamięci, która ponawia zaangażowanie w walce przeciwko wszelkiej niesprawiedliwości” – modlił się Franciszek przed byłą katownią sowieckiej KGB w Wilnie, gdzie torturowani i mordowani byli litewscy patrioci a także duchowni Kościoła na Litwie. Obecnie mieści się tam Muzeum Walki z Okupacją i o Wolność.

XI Zjazd Gnieźnieński: Europa ludzi wolnych

Apelem do Europejczyków o pielęgnowanie chrześcijańskiej postawy przebaczenia, miłosierdzia i poświęcenia zakończył się w niedzielę XI Zjazd Gnieźnieński.

Jasna Góra: 34. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Z udziałem ok. 5 tys. osób na Jasnej Górze na odbyła się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw. Małżonkowie odnowili ślubną przysięgę, a nowi doradcy życia rodzinnego złożyli przyrzeczenia. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyły słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu”.