Zginęła, bo nie chciała przejść na islam

W Fajsalabadzie we wschodnim Pakistanie muzułmanin zamordował chrześcijankę, 30-letnią pielęgniarkę Saimę Sardar, gdyż nie chciała przejść na islam i wyjść za niego. Zdarzenie miało miejsce 10 lipca, a chwilę potem mężczyzna sam próbował się zabić z tej samej broni.

Jednorazowy plastik zniknie z Watykanu

Jednorazowy plastik wkrótce stanie się przeszłością w Watykanie – zapowiedział szef działu ogrodnictwa i służb komunalnych w Gubernatoracie Państwa Watykańskiego w rozmowie z włoską agencją „Ansa”. Stolica Apostolska już ma własny system recyclingu i dba o powtórne wykorzystanie większości produkowanych tu śmieci.

3 miliony pielgrzymów w Sanktuarium Boga Ojca w Brazylii

Ponad 3 miliony pielgrzymów, prawie 140 Mszy św., setki chrztów – tak przez 10 dni w Trindade w Brazylii obchodzono uroczystość ku czci Boga Ojca Przedwiecznego. Jest to największe tego rodzaju święto na świecie. W uroczystościach był też polski akcent. Na ich rozpoczęcie na wieży zamontowano największy na świecie dzwon, wykonany właśnie w Polsce.

Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Nad Jeziorem Solińskim rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2019”. Do czwartku ewangelizatorzy będą odbywać rekolekcje oraz przygotowywać się pod względem warsztatowym. Akcja ewangelizacyjna rozpocznie się w piątek.

Rząd przyjął projekt ws. komisji ds. pedofilii

Rząd przyjął dziś projekt ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania przypadków pedofilii. Teraz zostanie on skierowany do Sejmu

Do Chrystusa z Rio można dotrzeć tylko na nogach

Nie działają schody ruchome, wożące dotychczas turystów i pielgrzymów do słynnej figury Chrystusa w Rio de Janeiro. Ponieważ trwa spór o sfinansowanie ich naprawy nie wiadomo czy i kiedy w ogóle ruszą, więc wszyscy chętni zmuszeni są wchodzić na 700-metrowy szczyt piechotą.

Dziś pierwszy pielgrzymkowy „szczyt” na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt, związany ze świętem Matki Bożej z Góry Karmel. Do sanktuarium przybyły tysiące pątników: dwie piesze pielgrzymki diecezjalne i kilka mniejszych. Wszystkim towarzyszyła modlitwa o owoce Ducha Świętego, nowe powołania i za Polskę.

Kościół Grecji jako pierwszy uzna Kościół Prawosławny Ukrainy

Kościół Grecji jako pierwszy uzna Kościół Prawosławny Ukrainy – zapowiedział ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. W rozmowie z ukraińską agencją TSN wyraził przekonanie, że „wcześniej czy później” zrobią to także inne lokalne Kościoły prawosławne, o ile nie będzie na nie wywierana „polityczna presja”.

We włoskich Dolomitach rozpoczęło się Europejskie spotkanie Ruchu Focolari

Ponad 3 tysiące osób weźmie w sumie udział w rozpoczętym w niedzielę w Fiera di Primiero we włoskich Dolomitach pierwszym kontynentalnym spotkaniu ruchu Focolari, tzw. „Mariapoli”. Wydarzenie, organizowane w 70. rocznicę zainaugurowania spotkań „charyzmatu jedności” potrwa do 11 sierpnia.

Franciszek: prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie

Prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie wobec potrzebującego – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.