Wiadomości

„To jest czas świeckich w Kościele”. W Gnieźnie rozpoczęło działalność Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne

W sobotę 21 września w Gnieźnie zainaugurowało działalność Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne. To nowa propozycja dla świeckich, która zrodziła się, by zmierzyć się z wyzwaniami, wobec których stają ludzie wierzący „w czasach pluralizmu poglądów, opinii i wielości stylów życia”.

W Łodzi powstaje drugie w Polsce seminarium Redemptoris Mater

Drugie w Polsce seminarium misyjne prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną powstaje w Łodzi – dowiedziała się Stacja7.

Zmiany w biurze prasowym Archidiecezji Krakowskiej

Media i dziennikarze współpracujący z biurem prasowym Archidiecezji Krakowskiej otrzymali dziś list pożegnalny od dotychczasowego zespołu reprezentującego Kurię krakowską w kontaktach z mediami. Kuria wydała oświadczenie.

Papież do biskupów: czy oddzwaniacie do swoich księży?

Biskup powinien być blisko Boga, blisko swoich kapłanów, blisko ludzi! – mówił dziś Franciszek w porannej homilii w domu Św. Marty. Wyraził ubolewanie, że niektórzy księża nie mogą się dodzwonić do swoich biskupów.

Ks. Przemysław Artemiuk nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych

Nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce został dziś wybrany ks. dr hab. Przemysław Artemiuk – adiunkt na Wydziale Teologicznym UKSW i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Zajął miejsce dotychczasowego przewodniczącego, ks. prof. Henryka Seweryniaka.

Rada KEP zachęca do konkretnej pomocy migrantom

Zainteresować się obcokrajowcami w parafii, którzy potrzebują pomocy, podjąć współpracę z Caritas i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców, modlić się w ich intencji – do takich działań zachęca w komunikacie, z okazji przypadającego 29 września 105 Dnia Migrantów i Uchodźców w Kościele, Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek

Dentystka z Polski jedzie bezpłatnie leczyć zęby Kameruńczyków

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zakłada w Kamerunie kolejny polski gabinet stomatologiczny, tym razem przy polskiej misji w miejscowości Ayos. Jest to możliwe dzięki wsparciu, jakiego udzieliła polska firma w ramach działań CSR, kupując unit stomatologiczny.

Rosyjscy duchowni prawosławni wstawili się za opozycjonistami

Ponad 120 księży Patriarchatu Moskiewskiego napisało list w obronie zatrzymanych i niesprawiedliwie skazanych przeciwników reżimu Władimira Putina. To pierwsze w historii tak liczne publiczne wystąpienie rosyjskich duchownych w obronie praw człowieka.

W USA mocno spadła liczba aborcji

Liczba aborcji dokonywanych w USA spadła do najniższego poziomu od 1973 roku, kiedy Sąd Najwyższy zalegalizował w tym kraju aborcję na życzenie – wynika z danych Guttmacher Institute, organizacja związana ze środowiskami proaborcyjnymi. Całkowita liczba wykonywanych aborcji na poziomie ogólnokrajowym zmniejszyła się w latach 2014 – 2017 o 7 proc.: z 926 tys. 200 do 862 tys. 320.

W dniu wyborów parlamentarnych akcja Modlitwa bez Granic

Instytut Myśli Schumana zachęca do udziału w akcji modlitewnej „Modlitwa bez Granic” 13 października – w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce. „Módlmy się o dobry wybór posłów i senatorów, których będzie można nazwać uczniami Chrystusa w polityce” – piszą organizatorzy.