Niepokalanów zaprasza na ogólnopolskie spotkanie rodzin

Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na ogólnopolskie spotkanie rodzin, które odbędzie się w dniach 25-27 maja w Niepokalanowie. W programie są nie tylko modlitwy i Msze święte, ale również warsztaty dla rodzin, konkursy dla dzieci i koncerty.

Święto Maryi, Matki Kościoła – dziś po raz pierwszy na świecie

W Polsce od 1971 r., zaś na świecie – dopiero od 2018 w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzone jest w Kościele Święto Maryi Matki Kościoła.

Kard. August Hlond z dekretem o heroiczności cnót

Ojciec Święty przyjął 19 maja na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard, Angelo Amato i upoważnił tę dykasterię do opublikowania 11 dekretów o heroiczności cnót. Jeden z nich dotyczy Prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda (1881-1948).

Rzeszów: 98 metrów „Papieskiej kremówki”

Już po raz dwunasty rzeszowscy cukiernicy przygotowali kremówkę o długości odpowiadającej liczbie lat, które minęły od urodzin Jana Pawła II w 1920 r. Akcja odbyła się 20 maja.

Abp Krajewski: ja eminencją? Żartujesz?

Ja – eminencją? Żartujesz? Gdy ktoś mówił do mnie „ekscelencjo” kazałem im płacić na biednych 5 euro, teraz podniosę cenę przynajmniej do 10 – takim żartem abp Konrad Krajewski skomentował dla dziennika „Corriere della sera” swoją nominację na kardynała.

Abp Ryś: Pierwszymi kardynałami byli jałmużnicy

Pierwszymi kardynałami w dziejach Kościoła byli diakoni rzymscy, którzy zajmowali się posługą charytatywną. Nominacja abp. Krajewskiego jest ewidentnie w tym kluczu – zauważa abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, komentując wczorajsze ogłoszenie nominacji kardynalskich.

O. Papczyński ma już swoje sanktuarium

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odczytał w niedzielę Zesłania Ducha Świętego dekret ustanawiający kościół w Górze Kalwarii – Mariankach sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego. – To sanktuarium nie jest jemu potrzebne, ale nam – mówił w homilii.

Abp Krajewski kardynałem. Pięciu Polaków w Kolegium kardynalskim

Na zakończenie modlitwy Regina Coeali w Watykanie papież Franciszek ogłosił 20 maja nazwiska nowych kardynałów. Zostali nimi m.in. abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, kapłan pochodzący z archidiecezji łódzkiej oraz prefekt Kongregacji Doktryny Wiary abp Louis Ladaria.

Franciszek: Duch Święty pomaga nam oddychać czułością Boga

Tchnij na nas Duchu Święty i spraw, abyśmy oddychali czułością Ojca – modlił się papież Franciszek podczas Eucharystii w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Watykanie 20 maja. Podkreślał, że to właśnie Duch jest siłą przemieniającą serca i wydarzenia, budującą zażyłość z Bogiem i posyłającą do bycia świadkami.

Kraje nadbałtyckie przygotowują się na przyjazd papieża we wrześniu

W trzech krajach nadbałtyckich: Litwie, Łotwie i Estonii, które we wrześniu odwiedzi Franciszek, trwają wielorakie i intensywne przygotowania do tego wydarzenia. Organizowane są wystawy i konkursy o tematyce papieskiej, tworzy się poświęcone mu strony internetowe, zbiera się środki na ten cel oraz podejmowane są liczne inne inicjatywy w tym zakresie.