Franciszek podziękował za gościnę w Chile

Na zakończenie Mszy św. na Campo Lobito w Iquique Franciszek podziękował Kościołowi, władzom, służbom bezpieczeństwa i tysiącom wolontariuszy za zaproszenie i za okazaną mu gościnę w Chile.

Polacy motorem programu firmowanego przez papieża?

Blisko 200 liderów biznesu, kultury, organizacji społecznych i dziennikarzy wzięło udział w prezentacji programu Masterclass Leadership with the Pope, któa odbyła się 16 stycznia w Warszawie. To szansa, aby Polacy stali się motorem ogólnoświatowego projektu, który firmować chce papież Franciszek.

Papież pobłogosławił ślub… w samolocie!

Podczas przelotu z Santiago do Iquique Ojciec Święty po raz pierwszy w dziejach pobłogosławił na pokładzie samolotu małżeństwo Carlosa i Pauli – podaje na portalu Vatican Insider Andrea Tornielli. Dodał, że on jest stewardem, a ona stewardesą.

W czasie wizyty papieża w Chile zmarło dwoje pielgrzymów

Chilijska policja potwierdziła śmierć 47-letniej kobiety, która brała udział w papieskiej Mszy św., która odbyła się w środę w Temuco. Jak ujawniły policyjne źródła zgon uczestniczki wydarzenia z udziałem Franciszka nastąpił na zakończenie liturgii. Według służb medycznych bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety był prawdopodobnie zawał serca.

Franciszek kończy podróż do Chile. We Mszy dla ludów tubylczych wzięło udział 400 tys. wiernych

Na trzeci dzień wizyty apostolskiej Franciszka w Chile – 17 stycznia, złożyły się także spotkanie z młodzieżą oraz wizyta na Chilijskim Papieskim Uniwersytecie Katolickim • Papież zjadł obiad z przedstawicielami mieszkańców regionu Araukania w Temuco • Papieska wizyta przebiega pod hasłem „Pokój mój daję wam”

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Centralne obchody odbyły się w tym roku w Warszawie