12 nocy w obronie życia

- Potrzeba jest potężnej modlitwy za nienarodzonych - apelują organizatorzy cyklu pierwszopiątkowych czuwań.

Aborcja, ideologia gender, Konwencja Rady Europy o tzw. „przemocy wobec kobiet”. Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny, po razy kolejny chcą dać odpór zjawiskom uderzającym w rodzinę, tym razem inicjując cykl pierwszopiątkowych czuwań. – Same marsze i protesty nie wystarczą, potrzebna jest potężna modlitwa w obronie życia – mówi Piotr Zajkowski.

Czuwania przed Najświętszym Sakramentem rozpoczynać się będą w każdy pierwszy piątek miesiąca po ostatniej Mszy św. do soboty rano. Pierwsza modlitwa miała miejsce w kościele św. Zygmunta na Bielanach, według szacunków organizatorów uczestniczyło w niej ok. 300 osób. Kolejna odbędzie się 6 lutego po Mszy św. w kościele bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie, przy Bażantarnii 3, o godz. 19.

Pierwszopiątkowe czuwania to nie pierwszy pomysł obrońców życia. We wrześniu w archidiecezji warszawskiej miała miejsce 9-dniowa nowenna w intencji obrony życia, w grudniu odbyła się na Pradze. W sumie w modlitwie wzięło udział ponad 13 tys. wiernych.

Na początku stycznia obrończy życia wystosowali list otwarty do polskich biskupów, w którym przestrzegają przed konsekwencjami przyjęcia przez Sejm Konwencji Rady Europy o tzw. „przemocy wobec kobiet”. „Konwencja jest wprost antychrystusowa, uderza bezpośrednio w cały Dekalog. […] Negatywne skutki konwencji odczują także rodzice, którym zostanie mocno ograniczona naturalna władza rodzicielska nad dziećmi” – piszą obrońcy. I pytają hierarchów: „Jak mamy postępować w wypadku wprowadzenia w życie tej konwencji?”.

gosc.pl
fot. AGATA ŚLUSARCZYK /FOTO GOŚĆ