120 lat temu urodził się ks. Jan Zieja. Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o rocznicy

1 marca 120. rocznica tego wydarzenia ♦ Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do obejrzenia etiudy filmowej na temat ks. Ziei ♦ Ks. Zieja był duszpasterzem buntującym się przeciwko złu i cierpieniu, charyzmatycznym w poszukiwaniu dobra i prawdy

Tegoroczne wspomnienie daty urodzenia ks. Jana Ziei będzie wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, 1 marca obchodzona będzie 120. rocznica tego wydarzenia. Po drugie, współczesny świat wojny i pogorzeliska potrzebuje wzorców – ludzi, którzy w tak trudnych okolicznościach potrafią w sposób radykalny upominać się o godność drugiego człowieka – czytamy na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II, które przypomina o duchownym, będącym jedną z „Twarzy dialogu”.

Z okazji urodzin duchownego Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do obejrzenia etiudy filmowej na temat niezwykłej postaci ks. Ziei – pokaz powstał w ramach projektu „Twarze dialogu” i był wyświetlany w formie mappingu na fasadzie kościoła s. wizytek w Warszawie.

Dla Centrum Myśli Jana Pawła II ks. Jan Zieja to pierwsza z „Twarzy dialogu”, czyli osób, które swoim życiem oraz wartościami przyczyniły się do urzeczywistniania dialogu i afirmacji godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Fundacja po raz pierwszy przypomniała o ks. Ziei w październiku 2016 roku, podczas inauguracji projektu „Twarze dialogu”.

Ks. Jan Zieja urodził się 1 marca 1897 w Ossie, a zmarł 19 października 1991 w Warszawie. Mówiono o nim, że prowadził parafię indywidualną, do której należeli nieprzeciętni poszukujący, często tak jak on buntowniczy wobec zła i cierpienia, charyzmatyczni w poszukiwaniu dobra i prawdy. Doświadczenia nauczyły go patrzeć na wojnę jak na coś niemoralnego, dlatego mottem swojego życia uczynił słowa „Nigdy nie zabijaj nikogo”. Księdzu Ziei niejednego udało się doprowadzić do Boga, a wielu do radykalnej przemiany życia.

KAI