5 tysięcy biletów dla potrzebujących. Hiszpańskie metro kontynuuje Rok Miłosierdzia

Madryckie metro wsparło Posłańców Pokoju ♦ Założyciel stowarzyszenia: "Dziękujemy bardzo za te bilety, które są jak czyste złoto dla osób i rodzin, które ich potrzebują" ♦ Organizacja humanitarna działa w 50 krajach

Madryckie metro przekazało pozarządowej organizacji Mensajeros de la Paz, czyli Posłańcom Pokoju, 5 tys. biletów dla potrzebujących. Jest to praktyczna kontynuacja Roku Miłosierdzia w duchu papieża Franciszka – powiedział ks. Ángel García, założyciel i prezes stowarzyszenia.

Bilety wręczono w stołecznym kościele św. Antoniego, którym od dwóch lat opiekują się Posłańcy Pokoju. W krótkim czasie stał się on punktem odniesienia szczególnie dla bezdomnych, imigrantów i rodzin ubogich. Powszechnie wiadomo, że żadna osoba potrzebująca nie odejdzie z pustymi rękami z tej świątyni, otwartej podczas obecnej zimy przez całą dobę.

“Dziękujemy bardzo za te bilety, które są jak czyste złoto dla osób i rodzin, które ich potrzebują” – oświadczył ks. García. Dodał, że „wiele osób, które nie mają żadnego zasiłku, musi pokonać dużo kilometrów, aby szukać żywności czy załatwić inne sprawy”. Podziękował całemu krajowi, szczególnie Madrytowi za solidarność i hojność. Artyści, sportowcy, a nawet politycy “zdają sobie sprawę z tego, czym jest brak wody, żywności i produktów pierwszej potrzeby” – podkreślił założyciel stowarzyszenia.

Organizacja Mensajeros de la Paz powstała w 1962 r. Realizuje projekty o charakterze rozwojowym, humanitarnym i promocji praw człowieka, szczególnie kobiet i dzieci, w 50 krajach świata. Założycielem jest ks. Ángel Gracía, powszechnie znany jako “Padre Ángel” (Ojciec Angel, ale też Anioł).

KAI