Archidiecezja wrocławska od dziś na Twitterze

„Nowy profil i nowa płaszczyzna kontaktów Kościoła Wrocławskiego z Tymi, którzy są zainteresowani czym żyje nasza archidiecezja” – tak brzmi pierwszy tweet opublikowany na uruchomionym dziś profilu archidiecezji wrocławskiej w popularnym serwisie społecznościowym.

Od prawie roku obserwujemy wciąż rosnące zainteresowanie tweeteami abp. Józefa Kupnego – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity, przypominając, że hierarcha swoje konto na Twitterze założył 16 marca ubiegłego roku. Dziś obserwuje je 1278 osób. – Ksiądz arcybiskup często opowiada, iż podczas wizytacji oraz różnego rodzaju spotkań podchodzą do niego ludzie, dziękując za tę formę głoszenia Dobrej Nowiny – tłumaczy rzecznik, dopowiadając, iż wpisy publikowane przez metropolitę mają charakter refleksji nad słowem Bożym, czytanym danego dnia podczas Mszy św. – Profil archidiecezji ma mieć charakter informacyjny. Dzięki niemu chcemy w krótkim czasie docierać z wiadomościami o tym, czym żyje nasz Kościół do szerszego grona odbiorców – puentuje ks. Kowalski.

Aby dołączyć do obserwujących nowy profil wystarczy wpisać w przeglądarce: „Diecezja Wrocławska”.

Swoje profile na Twitterze prowadzą też archidiecezja warszawska, diecezje warszawsko-praska i radomska.

gosc.pl