Wiadomości: Polska

„To jest czas świeckich w Kościele”. W Gnieźnie rozpoczęło działalność Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne

W sobotę 21 września w Gnieźnie zainaugurowało działalność Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne. To nowa propozycja dla świeckich, która zrodziła się, by zmierzyć się z wyzwaniami, wobec których stają ludzie wierzący „w czasach pluralizmu poglądów, opinii i wielości stylów życia”.

W Łodzi powstaje drugie w Polsce seminarium Redemptoris Mater

Drugie w Polsce seminarium misyjne prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną powstaje w Łodzi – dowiedziała się Stacja7.

Zmiany w biurze prasowym Archidiecezji Krakowskiej

Media i dziennikarze współpracujący z biurem prasowym Archidiecezji Krakowskiej otrzymali dziś list pożegnalny od dotychczasowego zespołu reprezentującego Kurię krakowską w kontaktach z mediami. Kuria wydała oświadczenie.

Ks. Przemysław Artemiuk nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych

Nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce został dziś wybrany ks. dr hab. Przemysław Artemiuk – adiunkt na Wydziale Teologicznym UKSW i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Zajął miejsce dotychczasowego przewodniczącego, ks. prof. Henryka Seweryniaka.

Rada KEP zachęca do konkretnej pomocy migrantom

Zainteresować się obcokrajowcami w parafii, którzy potrzebują pomocy, podjąć współpracę z Caritas i organizacjami pozarządowymi wspierającymi uchodźców, modlić się w ich intencji – do takich działań zachęca w komunikacie, z okazji przypadającego 29 września 105 Dnia Migrantów i Uchodźców w Kościele, Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek

W dniu wyborów parlamentarnych akcja Modlitwa bez Granic

Instytut Myśli Schumana zachęca do udziału w akcji modlitewnej „Modlitwa bez Granic” 13 października – w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce. „Módlmy się o dobry wybór posłów i senatorów, których będzie można nazwać uczniami Chrystusa w polityce” – piszą organizatorzy.

Zmarł jezuita o. Hubert Czuma

Dzisiaj w Warszawie zmarł o. Hubert Czuma SJ, niezłomny wychowawca młodzieży, duszpasterz ludzi pracy, kapelan „Solidarności”, prześladowany przez aparat bezpieczeństwa PRL. Odszedł do Pana w 89 roku życia, 71 powołania zakonnego i 64 kapłaństwa. „Straciliśmy wybitnego jezuitę, prawdziwego patriotę i przyjaciela” – piszą współbracia.

Rozpoczął się Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Kamińskiego w katedrze św. Floriana w Warszawie rozpoczął się Synod Młodych w diecezji warszawsko-praskiej. Jego celem jest podjęcie refleksji nad stanem duszpasterstwa osób młodych w wymiarze diecezji

Dziś rusza Synod młodych w Warszawie-Pradze

W odpowiedzi na rzymski Synod poświęcony młodzieży diecezja warszawsko-praska rozpoczyna dziś własny Synod Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Wiążę z nim ogromne nadzieje i proszę Was o modlitwę – mówi bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji.

Lednica Motocyklisty już w tę sobotę

Chcemy podziękować Bogu za wszystkie szczęśliwie przejechane kilometry i poprosić o kolejny dobry sezon – piszą organizatorzy spotkania Lednica Motocyklisty. Odbędzie się ono w sobotę 21 września na Polach Lednickich.