Wiadomości: Polska

Zmarł wybitny liturgista ks. prof. Bogusław Nadolski

Wybitny liturgista, były przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. prof. Bogusław Nadolski SChr zmarł 20 października w Poznaniu – podaje Wyższe Seminarium Duchowne Chrystusowców.

Kraków zbiera na ambulans dla bezdomnych

Fundacja Przystań Medyczna, która pomaga osobom bezdomnym zbiera fundusze na ambulans. Pojazd byłby nie tylko pomocą w przewożeniu osób do szpitali czy miejsc noclegowych, ale także miejscem badań w terenie w czasie jesienno-zimowym.

Koncert i mozaika na 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Stolica Małopolski wyjątkowo uczciła 40. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Mieszkańcy i przyjezdni, a także prezydent Polski, Andrzej Duda wraz z małżonką, oraz nuncjusz apostolski, abp Salvatore Pennacchio, wzięli udział w koncercie zatytułowanym „Ojcze Święty, dziękujemy”, zaś w Oknie Papieskim przy ul. Franciszkańskiej odsłonięto wyjątkową mozaikę.

Abp Michalik wspomina wybór Jana Pawła II

Mogliśmy przewidywać, że nadzieja na wybór jest realna. Były ku temu przesłanki – mówi abp Józef Michalik, który w dniu wyboru Jana Pawła II na papieża był rektorem Kolegium Polskiego w Rzymie, gdzie kard. Karol Wojtyła się zatrzymał.

Warszawiacy będą się modlić w intencji kanonizacji bł. ks. Popiełuszki

W sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu 19 października odbędą się główne obchody 34. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Tego dnia w kościołach archidiecezji warszawskiej podczas wszystkich Mszy świętych wierni będą modlić się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego.

Jak się żyje w Rwandzie? Misjonarze wyemitują serial na YouTube

Jak żyją Rwandyjczycy 24 lata po ludobójstwie? Jak zakładają rodziny, budują domy, gotują, uczą się, modlą? Misjonarze mariańscy, pracujący w Rwandzie przygotowali serial dokumentalny, który będą emitować na YouTube.

Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do św. Józefa w Kaliszu

Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Singli, która odbędzie się już w sobotę 20 października. Św. Józef jest uznawany za patrona małżeństw i osób poszukujących męża lub żony.

Apel Jasnogórski rozpoczął kongres Europa Christi

Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny pod przewodnictwem abp. Wacława Depo rozpoczął się w niedzielę 14 października II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”.

Jak obchodziliśmy Dzień Papieski

Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” w całej Polsce 14 października obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski. We wszystkich kościołach i na ulicach miast odbyła się zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Msza św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Chciejmy naprawdę z jego życia, z jego dziedzictwa czerpać taki głęboki wzór, by to nasze życie było rzeczywiście dobrą odpowiedzią na to, co św. Jan Paweł II nam zostawił – mówił ks. Dariusz Kowalczyk podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś w Polsce obchodzony jest XVIII Dzień Papieski.