Wiadomości: Polska

Kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”

Już jutro odbędzie adwentowa odsłona akcji „Ciacho za ciacho”. Tym razem jej celem jest zbiórka funduszy na zakup mleka terapeutycznego do ośrodka dożywiania w Kongo prowadzonego przez fundację „Dobra Fabryka” Szymona Hołowni.

Rusza trzecia edycja charytatywnej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”

Charytatywna trasa koncertowa obejmuje 13 koncertów, podczas których zabrzmią najpiękniejsze kolędy z różnych krajów i epok, w tym prawdopodobnie najstarsza znana kolęda świata. Wystąpi ponad 30 artystów, m.in. Grażyna Łobaszewska, Bovska czy Dawid Kwiatkowski

W maju Franciszek pojedzie do Bułgarii i Macedonii

W dniach 5-7 maja 2019 Ojciec Święty uda się z wizytą apostolską do Bułgarii i Macedonii poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

Nie jedziesz do Panamy? Przyjdź na Panamę w Warszawie

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży – w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. „Panamę w Warszawie” na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”.

Modlitwa za ofiary stanu wojennego

Biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył w katedrze polowej w Warszawie Mszy św. w intencji Ojczyzny oraz w intencji ofiar stanu wojennego w Polsce. Dziś mija 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Biskup-nominat zrezygnował z przyjęcia święceń

Jeden z krakowskich biskupów nominatów, Franciszek Ślusarczyk, po refleksji i modlitwie zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich i złożył na ręce Ojca Świętego dymisję z tego urzędu – informuje metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Ludzie Kościoła odznaczeni Medalami Niepodległej

S. Michaela Rak, o. Jacek Salij OP, ks. Waldemar Cisło, Darek Malejonek znaleźli się w gronie Zasłużonych dla Niepodległej i odznaczonych 12 grudnia przez Prezydenta RP.

Siostra Michaela Rak odznaczona medalem od Prezydenta (krótka)

S. Michaela Rak, prowadząca w Wilnie pierwsze w tym kraju Hospicjum, została dziś odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Uroczystość odbyła się w południe w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Arcybiskup popiera wstrzemięźliwość od fajerwerków

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny pozytywnie odniósł się do zainicjowanej przez prezydenta stolicy Dolnego Śląska akcji, w ramach której w noc sylwestrową nie odbędzie się pokaz ogni sztucznych podczas oficjalnych imprez miejskich. Hierarcha zgodził się z Jackiem Sutrykiem, iż warto wspólnie zachęcać Dolnoślązaków, by witając nowy rok, rezygnowali z używania fajerwerków.

Ekumeniczne nabożeństwo podczas Szczytu Klimatycznego

Abp Wiktor Skworc przewodniczył w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla centralnemu nabożeństwu ekumenicznemu, którego zadaniem było objąć wspólną modlitwą uczestników i owoce Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.