Wiadomości: Polska

Kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”

XIX Dzień Papieski odbędzie się 13 października pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jak zwykle będzie połączony ze zbiórką funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W październiku minionego roku Fundacja zebrała ponad 7,5 mln zł.

Ewakuacja KUL po informacji o bombie

Na polecenie służb ratunkowych w środę 16 stycznia ewakuowano studentów i pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Otrzymaliśmy maila z informacją o podłożonej bombie. Natychmiast rozpoczęto procedurę ewakuacyjną – tłumaczy Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy uczelni.

Polska Rada Ekumeniczna: powstrzymajmy nienawiść

„Wzywamy wszystkich do powstrzymania spirali nienawiści. Nie jesteśmy bowiem tak podzieleni, żebyśmy nie potrafili ze sobą rozmawiać albo sobie wybaczyć. (…). Naszym obowiązkiem jest przeciwstawienie się uprzedzeniom i mowie nienawiści oraz solidarność z tymi, którzy cierpią z ich powodu” – czytamy w oświadczeniu Kościołów, zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Kuria: Ks. Dunin-Borkowski zostanie ukarany za wpisy w Internecie

Ks. Jacek Dunin-Borkowski nie po raz pierwszy zachowuje się w sposób niegodny w przestrzeni Internetu, choć już dwukrotnie był upominany. Dlatego władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym – brzmi komunikat kurii warszawsko-praskiej w sprawie kapłana, który skomentował akcję modlitewną w intencji śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Śmierć śp. Pawła Adamowicza woła do nas o rachunek sumienia

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie i wielu ludzi życia społecznego i politycznego przybyli 14 stycznia wieczorem aby modlić się za duszę zmarłego dziś tragicznie śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Abp Głódź: śmierć Pawła Adamowicza przeżywam tragicznie

– Tę śmierć przeżywam tragicznie, serce przestało bić dla rodziny, dla Gdańska, dla całej naszej społeczności i dla Polski – powiedział KAI abp Sławoj Leszek Głódź po śmierci prezydenta Gdańska. Metropolita gdański dodaje, że po tym, co się stało „sytuacja ta jest dramatyczna i bardzo delikatna politycznie i społecznie. Wszystko więc trzeba robić, aby nie dopuścić do eskalacji”.

Msza św. z udziałem władz za duszę śp. Pawła Adamowicza

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz będzie 14 stycznia wieczorem przewodniczył Mszy św. za duszę śp. Pawła Adamowicza, z udziałem najwyższych władz państwowych.

Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Gdańska zaatakowany nożem w niedzielę 13 stycznia, zmarł 14 stycznia w szpitalu w Gdańsku.

Biskupi proszą o modlitwę za prezydenta Gdańska

Biskup toruński Wiesław Śmigiel apeluje o modlitwę i zapewnia o swojej modlitwie w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który miał miejsce wczoraj, w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie apelują inni biskupi.

Dziś o 15 Msza u św. Brygidy w Gdańsku w intencji rannego prezydenta

Ks. Prałat Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zaprasza do Bazyliki w poniedziałek 14 stycznia o godz. 15.00 na Mszę świętą w intencji powrotu do zdrowia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W świątyni zgromadzą się m.in. związkowcy z NSZZ „Solidarność”, o czym poinformował przewodniczący Piotr Duda.