Wiadomości: Polska

Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Nad Jeziorem Solińskim rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2019”. Do czwartku ewangelizatorzy będą odbywać rekolekcje oraz przygotowywać się pod względem warsztatowym. Akcja ewangelizacyjna rozpocznie się w piątek.

Rząd przyjął projekt ws. komisji ds. pedofilii

Rząd przyjął dziś projekt ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania przypadków pedofilii. Teraz zostanie on skierowany do Sejmu

Dziś pierwszy pielgrzymkowy „szczyt” na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa pierwszy tzw. pielgrzymkowy szczyt, związany ze świętem Matki Bożej z Góry Karmel. Do sanktuarium przybyły tysiące pątników: dwie piesze pielgrzymki diecezjalne i kilka mniejszych. Wszystkim towarzyszyła modlitwa o owoce Ducha Świętego, nowe powołania i za Polskę.

Rodzina Radia Maryja modli się na Jasnej Górze

Przepraszają za bluźnierstwa, zniewagi i świętokradztwa przeciw Bogu i Królowej Polski. Dziękują za pierwszą wizytę apostolską Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i błagają o odnowę oblicza polskiej ziemi. Na Jasnej Górze z udziałem tysięcy wiernych drugi dzień trwa 28. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Papież Franciszek uczestnikom Eucharystii udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa dotarła na Jasną Górę

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział prawie półtora tysiąca pielgrzymów, którzy jechali na Jasną Górę w pięćdziesięciu grupach

Starsi kandydaci do kapłaństwa będą się kształcić w Łodzi

Z Krakowa do Łodzi przenosi się ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń zwane potocznie „Seminarium 35+”. To wspólna decyzja Konferencji Episkopatu Polski oraz metropoltów krakowskiego i łódzkiego. Obecnie przygotowuje się w nim 20 kandydatów, a już zgłaszają się kolejni.

7 mln Polaków na pielgrzymim szlaku

Około 7 mln Polaków rocznie odwiedza miejsca kultu, w tym ok. 4,3 mln Jasną Górę. Fenomenowi wakacyjnych pielgrzymek do polskich sanktuariów poświęcona była zakończona w czwartek konferencja w Warszawie.

CBOS: Polacy niechętni małżeństwom i adopcji dzieci dla osób homoseksualnych

Mniej więcej co trzeci Polak (36%) zna osobę homoseksualną, ale tylko 29% godzi się na zawieranie przez nie „związków małżeńskich” i publicznie pokazywanie swojego stylu życia (28%), a tylko co jedenasty (9%) przyzwoliłby na adopcję dzieci. Ponad połowa Polaków uważa, że homoseksualizm jest wprawdzie odstępstwem od normy, ale należy go tolerować – wynika z najnowszego badania CBOS.

„Modlimy się o prawdziwe pojednanie”. Msza w rocznicę Wołynia

Modlimy się dzisiaj o prawdziwe pojednanie, nie o puste deklaracje i słowa – mówił dziś w katedrze polowej WP ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski, związany ze środowiskiem „Wołyniaków”. Wspólnie z innymi kapłanami koncelebrował Mszę św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej w dniu 76. rocznicy tzw. krwawej niedzieli.

Zaginiony w Alpach ks. Krzysztof Grzywocz będzie upamiętniony na Wiktorówkach

Tablica upamiętniająca ks. Krzysztofa Grzywocza, wykładowcy uniwersyteckiego, kapłana diecezji opolskiej i alpinisty, który zaginął w sierpniu 2017 w szwajcarskich Alpach, zostanie poświęcona w poniedziałek 15 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.