Wiadomości: Polska

Stan ikony Matki Bożej Częstochowskiej jest bardzo dobry

Zakończył się doroczny przegląd konserwatorski Cudownego Obrazu Matki Bożej, zawsze odbywający się w Wielkim Tygodniu. – Stan wiekowej już Ikony, która doświadczyła w historii wiele, jest bardzo dobry – przekonują konserwatorzy. Zapewniają, że doskonale sprawdza się nowy system kontroli wilgotności i zabezpieczenie Obrazu w specjalnej kasecie. Nad przeglądem czuwają przedstawiciele Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie i specjalnie wyznaczeni ojcowie i bracia paulini.

Koszalin: Śniadanie w cenie wspólnej modlitwy

W Koszalinie trwa akcja Szkoły Nowej Ewangelizacji i Fundacji SMS z Nieba pn. „Śniadanie za 30 minut”. Bezdomni i samotni mogą zasiąść przy zastawionym stole, jeśli najpierw wezmą udział we wspólnej modlitwie i katechezie.

Utonął ratując kolegę. Jutro pogrzeb polskiego misjonarza

Pogrzeb ks. Adama Bartkiewicza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który 20 marca utonął w Oceanie Indyjskim ratując od utonięcia innego misjonarza, odbędzie się w Wielką Środę w Dębicy

Łatwiejsze przekazywanie 1% organizacjom pożytku publicznego

Ministerstwo Finansów informuje, że od tego roku podatnicy będący emerytami lub rencistami mogą łatwiej przekazać 1% odpisu podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego. Takie rozwiązanie jest korzystne także dla parafii. Mogą one udostępnić druk formularza z wypełnioną nazwą OPP, z którą współpracują.

Dziś zaczyna się Noc Konfesjonałów 9.0

Skoro człowiek nie ma czasu w dzień, to otwieramy się dla niego w nocy. Księża dyżurują i czekają, wystarczy tylko przyjść – mówi ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji. Aktualnie do Nocy Konfesjonałów włączyło się już 215 parafii w całej Polsce. Inicjatywa odbywa się pod patronatem przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego.

Niezwykłe warsztaty muzyczno-liturgiczne w Łagiewnikach

Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Hubert Kowalski poprowadzą w dniach 27-29 kwietnia w Łagiewnikach niezwykłe warsztaty muzyczno-liturgiczne pod hasłem „Zanurzeni w miłosierdziu”.

Prawie 360 ton jedzenia w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Wolontariusze Wielkanocnej Zbiórki Żywności zebrali w tym roku aż 358 ton artykułów spożywczych. Trafią one do ok. 180 tysięcy potrzebujących: samotnych rodziców i osób starszych, niedożywionych dzieci i chorych.

Pierwsza w Kielcach Msza św. z audiodeskrypcją

Niewidomi i niedowidzący wzięli w Niedzielę Palmową udział w pierwszej w Kielcach Mszy św. z audiodeskrypcją. Dla bardziej świadomego ich udziału w liturgii słyszeli opisy poszczególnych gestów kapłana czy części Mszy św.

Najwyższa palma w Lipnicy miała 32,06 m

Aż 32 metry i 6 centymetrów miała palma, która zdobyła grand prix podczas 60. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej.

Diecezjalny Dzień Młodzieży – 5 tys. młodych w Świątyni Opatrzności Bożej

Pięć tysięcy młodych z ponad 300 parafii archidiecezji warszawskiej wzięło udział w sobotę przed Niedzielą Palmową w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej. „Nie bójcie się przyjąć Jezusa do waszego życia. To jest sens naszego spotkania – mówił młodym kard. Kazimierz Nycz.