Wiadomości: Polska

Maciej Musiał autorem rozważań do Drogi Krzyżowej w Warszawie

Tegoroczne rozważania do Centralnej Drogi Krzyżowej w Warszawie napisał 24-letni aktor Maciej Musiał. Jego refleksje będą dotyczyły drogi młodego człowieka przez życie, z powstawaniem z upadków, pytaniami o autorytety, o relacje międzyludzkie.

Matka Boża Jasnogórska ma nową suknię i korony

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej został udekorowany nową „sukienką”: perłowa została zastąpiona tzw. sukienką Tysiąclecia, nałożoną na obraz podczas obchodów rocznicy tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r.

„Noc Konfesjonałów” w tym roku w 37 diecezjach

W 37 diecezjach w całej Polsce rozpocznie się tegoroczna, już dziesiąta edycja akcji „Noc Konfesjonałów”. Jej celem jest stworzenie możliwości wyspowiadania się dla osób, które z powodu braku czasu lub zwykłego lenistwa zaniedbały w Wielkim Poście tę praktykę.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe w polskich kościołach

W związku z pożarem katedry Notre-Dame archidiecezje warszawska i krakowska przedstawiły informacje o zabezpieczeniach pożarowych zabytkowych kościołów

Rekordowa EDK 2019. Na szlaki wyruszyło 95 tys. ludzi

Aż 95 tys. osób przeszło w tym roku Ekstremalną Drogę Krzyżową na łącznie 986 trasach. – To fenomen dzisiejszych czasów – mówi ks. Jarosław Raczak, rzecznik EDK.

W Poznaniu po raz pierwszy obchodzono Święto Chrztu Polski

Dla upamiętnienia przełomowego momentu w dziejach naszej Ojczyzny po raz pierwszy czcimy dzisiaj rocznicę chrztu Polski – mówił w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w lutym tego roku.

Jesteście młodością Kościoła! Diecezjalny Dzień Młodzieży w Warszawie

Cztery i pół tysiąca młodych wzięło udział w sobotę w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. – Jesteście młodością Kościoła! – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

Ekumeniczna Droga Krzyżowa z Frankfurtu nad Odrą do Słubic

Już po raz czwarty odbyła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa na granicy polsko-niemieckiej. Rozpoczęła się we Frankfurcie, a zakończyła w Słubicach. Przygotowało ją Katolickie Centrum Studenckie ze Słubic we współpracy z Radą Ekumeniczną we Frankfurcie.

Autentyczna relikwia Krzyża Świętego znaleziona w Końskich

W Końskich, miejscowości w województwie świętokrzyskim, odnaleziono przypadkiem w srebrnym krucyfiksie relikwie Krzyża Świętego. Po potwierdzeniu ich autentyczności w badaniach naukowych, relikwie zostały uroczyście wczoraj wprowadzone do tamtejszej kolegiaty św. Mikołaja.

Jasna Góra modli się za nauczycieli

O zgodę, postawę dialogu, wrażliwe sumienie i błogosławieństwo dla każdego polskiego nauczyciela i każdej polskiej szkoły – to intencja, którą zanoszono wczoraj podczas wieczornego Apelu na Jasnej Górze. Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Przybylski, zawierzając Matce Bożej wszystkich pracowników placówek oświatowych.