Wiadomości: Polska

Święta Lipka zaprasza na 50-lecie koronacji

11 sierpnia w Świętej Lipce z udziałem Episkopatu odbędzie się 50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej, której dokonał kard. Stefan Wyszyński z udziałem kard. Karola Wojtyły. Święta Lipka, choć jest sanktuarium maryjnym, znana jest jako „Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan”, gdyż od wieków przybywają tu nie tylko katolicy ale i ewangelicy.

Abp Jędraszewski z okazji Powstania Warszawskiego: Polska to skarb i perła najcenniejsza

W środę po południu Bazylice Mariackiej w Krakowie odprawiona została Msza św. z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Polska jest takim skarbem i Polska jest taką perłą najcenniejszą, dla której warto sprzedać i oddać wszystko, by tylko ją mieć – mówił podczas homilii przewodniczący Eucharystii abp Marek Jędraszewski.

Biskup polowy: „Pokolenie powstańców miało sens!”

Dokładnie o godz. 17 w całej Warszawie i wielu innych miastach Polski zawyły 1 sierpnia syreny, zabrzmiały dzwony dla upamiętnienia ofiary złożonej przez żołnierzy i cywilów w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. „Wasze poświęcenie miało sens!” – modlił się pod pomnikiem „Gloria Victis” biskup polowy WP.

Msze św. za Powstańców. Sprawdź, gdzie w twoim mieście

W wielu miastach Polski odbędą się dziś Msze w intencji poległych w Powstaniu i za Ojczyznę. Dołącz do modlitwy w Twoim mieście!

W Lublinie powstał Dom pomocy osobom opuszczającym więzienia

W Lublinie powstał Dom pomocy dla osób opuszczających więzienia, pierwszy tego typu ośrodek po prawej stronie Wisły. Podstawowe wsparcie znajdą tu wszyscy, którzy po wyjściu z więzienia nie mają gdzie wrócić, bo odsunęły się od nich rodziny.

Bp Guzdek: „Krew powstańców woła o wierność Bogu i troskę o Ojczyznę”

Przy Pomniku Powstania Warszawskiego biskup polowy Wojska Polskiego przewodniczył uroczystej Mszy świętej w przeddzień 74. rocznicy wybuchu powstańczego zrywu. „Krew powstańców woła o wierność Bogu i troskę o Ojczyznę. Potrzeba nam zgody i jedności – mówił w kazaniu bp Józef Guzdek

Dzwony w kościołach Warszawy w Godzinę W

We wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej 1 sierpnia w godzinie „W” – 17 – odezwą się kościelne dzwony. W wielu świątyniach – szczególnie w tych, których mury pamiętają wydarzenia Powstania, upamiętnieni zostaną ci, którzy 74 lata temu oddali swoje życie.

Malejonek niesie Dekalog na Mont Blanc

Darek Malejonek, Aleksandra Malejonek, Karol Cierpica, ks. Krzysztof Ciebień – to niektórzy członkowie niezwykłej ekipy, która wyruszyła właśnie na najwyższy szczyt Europy Mont Blanc aby umieścić na nim tablice Dekalogu. Będą się tam modlić za Europę.

10 tys. euro od Papieża na pomoc uchodźcom z Jemenu

Papież Franciszek przekazał 10 tys. euro na pomoc prawie 530 uchodźcom z Jemenu przebywającym na południowokoreańskiej wyspie Czedżu.

Prymas do młodzieży: zaufajcie Duchowi Świętemu

Zaufajcie Duchowi Świętemu, bo On działa dyskretnie, ale skutecznie – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. dla polskiej młodzieży z różnych krajów świata. W Warszawie trwa Kongres Młodzieży Polonijnej.