Wiadomości: Polska

Dziś premiera trzeciego tomu zapisków kard. Wyszyńskiego

Osobiste zapiski kard. Stefana Wyszyńskiego z lat obejmujących jego uwięzienie, pokazujące jego osobistą perspektywę tych wydarzeń – to zawartość najnowszego tomu serii „Pro memoria”, którego prezentacja odbyła się w poniedziałek w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Znamy założenia programu duszpasterskiego na przyszły rok

Misja ochrzczonych i bierzmowanych – to główne założenia kolejnego roku duszpasterskiego, który rozpocznie się w pierwszą niedzielę adwentu pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. O programie duszpasterskim, który zamyka się w 5 zeszytach tematycznych: teologiczno-pastoralnym, homiletycznym, katechetycznym, liturgicznym i maryjnym podczas konferencji prasowej w Warszawie mówili abp Wiktor Skworc oraz ks. Roman Chromy.

Stadion Młodych – największe spotkanie w Europie

Około 40 tys. młodych z całej Polski wzięło udział 6 października w 12-godzinnych rekolekcjach „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. – Dziękuję za waszą łączność z synodem i papieżem Franciszkiem. To jest synod o was i dla was! – powiedział kard. Kazimierz Nycz, który wieczorem przewodniczył Eucharystii na PGE Narodowym.

Abp Ryś przyjął paliusz – oznakę posługi metropolity i łączności z papieżem

W uroczystość św. Faustyny, patronki Łodzi w łódzkiej bazylice archikatedralnej nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio nałożył na ramiona metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia paliusz – oznakę władzy metropolitalnej i łączności ze Stolicą Apostolską.

40 tys. młodych spotka się jutro na Stadionie Narodowym

Wielkie spotkanie modlitewne z udziałem 40 tys. młodych ludzi odbędzie się już jutro, 6 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” zaplanowane jest jako 12 – godzinne rekolekcje w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży. W programie modlitwa, konferencje, świadectwa oraz koncerty i pokazy artystyczne.

Łódź: Kongres św. Faustyny w miejscu jej wezwania do klasztoru

Na terenie parafii św. Faustyny w Łodzi, położonej między dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru – odbywa się I Kongres Św. Faustyny.

Sejm ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

Sejm uchwalił ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Będzie on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”.

Arturo Mari: Jan Paweł II traktował mnie jak syna

Papieski fotograf Arturo Mari wziął udział w zorganizowanej przez Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II uroczystości upamiętniającej patrona placówki w 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Młody człowiek potrzebuje przede wszystkim bliskości

Kluczem i treścią obrad Synodu Biskupów jest młody człowiek, który przede wszystkim potrzebuje bliskości drugiego człowieka – uważa bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Młodzieży. Jutro rozpoczyna się w Rzymie w Synod Biskupów na temat młodzieży, którego biskup jest „ojcem synodalnym”.

25 nocnych czuwań na Jasnej Górze

Nocne czuwania i specjalna modlitwa podczas wieczornego Apelu to odpowiedź Jasnej Góry na rozpoczynający się Synod Biskupów o Młodzieży.