Wiadomości: Polska

Kard. Nycz o morderstwie na plebanii: „Będzie to próba miłości i przebaczenia”

– Dla nas wszystkich będzie to też próba miłości i próba przebaczenia – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, komentując wczorajsze morderstwo na plebanii parafii św. Augustyna. Publikujemy wypowiedź kard. Kazimierza Nycza dotyczącą wczorajszego zabójstwa w parafii św. Augustyna.

Napaść na plebanii w Warszawie. Zginął mężczyzna

W wyniku napaści na plebanii kościoła św. Augustyna na Muranowie zginął 65-letni mężczyzna, ojciec jednego z księży archidiecezji warszawskiej • Prosimy o modlitwę w intencji tragicznie zmarłego

Abp Jędraszewski odwołał prezesa Centrum Jana Pawła II

Decyzją metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego 10 kwietnia ks. prałat Jan Kabziński został zwolniony z funkcji Prezesa Zarządu Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Abp Jędraszewski nie przedłużył wygasającej kadencji prezesa.

Modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej

Przypomnienie całemu światu o zbrodni katyńskiej, która dotąd nie została w pełni wyjaśniona i rozliczona, to dar tych 96 Ziaren, które obumarły, by przynieść plon obfity – mówił podczas wieczornej Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej biskup polowy Józef Guzdek.

Arena Młodych – niezwykła ewangelizacja w Łodzi

Mierzenie tętna życia wiary, adoracja Najświętszego Sakramentu, nałożenie niezwykłych pierścieni – to wszystko działo się podczas dwudniowych rekolekcji ewangelizacyjnych Arena Młodych, które zakończyły się dziś w Łodzi.

Wspólnota Sant’Egidio wyruszy w niedzielę z palemkami na peryferia

Do bezdomnych żyjących na peryferiach stolicy, chorych przebywających w szpitalach, starszych osób mieszkających w DPS-ach, podróżnych na dworcach i przechodniów na ulicach wyruszą w Niedzielę Palmową członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio z świątecznymi palemkami, znakiem Jezusa, który wchodzi do miasta.

Kuria krakowska o sytuacji w „Wiośnie”

– Metody wykorzystane przez ks. Babiarza do realizacji jego uprawnień budzą poważne zastrzeżenia i niesmak oraz nie przyczyniają się do budowania wewnątrz Stowarzyszenia Wiosna – napisał kanclerz krakowskiej kurii w wydanym 9 kwietnia Oświadczeniu.

Prymas Polski przeprasza osoby wykorzystane seksualnie przez księży

– Wasze cierpienie budzi mój ból, wstyd i rozgoryczenie, że tak potworne przestępstwo miało miejsce w Kościele i dokonane zostało przez duchownych – mówił we wtorek w Gnieźnie abp Wojciech Polak. Wziął udział w konferencji prasowej ujawniającej liczbę sprawców w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz prezentujące nowe wytyczne ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Kard. Nycz: Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia zbliża się wielkimi krokami

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia zbliża się wielkimi krokami – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas przemówienia otwierającego konferencję nt. kard. Stefana Wyszyńskiego, jaka rozpoczęła się dziś na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

KEP: nie ma podstaw do organizowania religii na pierwszej lub ostatniej lekcji

Komisja Wychowania Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie w sprawie organizacji lekcji religii na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej, do czego niektóre samorządy chcą zobligować podległe sobie szkoły. Zdaniem Komisji nie ma podstaw prawnych do tego typu ingerencji.