Wiadomości: Świat

Coraz więcej pielgrzymów na Via Francigena

Via Francigena – starożytny szlak pielgrzymkowy wiodący z Anglii do Rzymu i Ziemi Świętej od kilku lat przeżywa renesans jako pomysł na kilkudniową wyprawę pieszą. W ubiegłym roku włoskie miasta znajdujące się na tej trasie zaczęły się starać o wpisanie go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Twórcy filmu „Unplanned” chcą pomóc mamom w nieplanowanej ciąży

Aktorka grająca główną rolę w antyaborcyjnym filmie „Nieplanowane” (Unplanned) uruchamia fundusz dla kobiet w nieplanowanej ciąży. Mają one dostawać 5 tys. USD na start.

Kard. Pell skazany na 6 lat więzienia. Apelacja odrzucona

Sędziowie Sądu Najwyższego australijskiego stanu Wiktoria stosunkiem głosów 2-1 odrzucili apelację złożoną przez obrońców kard. Georga Pella, byłego prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej.

Abp Jurkovič: pielgrzymka Papieża do Japonii wołaniem o pokój

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie ponieważ kultura rozbrojenia poniosła porażkę, a wydatki na zbrojenia cały czas rosną. Przypomina o tym abp Ivan Jurkovič, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie. Watykański dyplomata jest przekonany, że pielgrzymka Papieża Franciszka do Japonii będzie jednym wielkim wołaniem o pokój.

Modlitwa o pokój na granicy obu Korei

W strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej wyruszyła w drogę pielgrzymka młodych ludzi w intencji pokoju na świecie i na Półwyspie Koreańskim. W sumie modli się tam 900 osób z 15 krajów.

W Portoryko tragicznie zginął polski misjonarz

Pracujący w Portoryko polski misjonarz ks. Stanisław Szczepanik zmarł tragicznie 18 sierpnia – informuje Zgromadzenie Księży Misjonarzy, do którego należał kapłan. Według polskiej dziennikarki z Radia Watykańskiego zmarły misjonarz uległ wypadkowi na rowerze w drodze na poranną Mszę św.

Rośnie liczba pielgrzymów w Medjugorie

Do Medjugorie – miejsca domniemanych objawień Matki Bożej przybywa coraz więcej pielgrzymów, rocznie nawet 3 mln – mówi w wywiadzie dla włoskiej agencji SID abp Henryk Hoser, specjalny wizytator apostolski w tym miejscu.

Paryż: do 23 sierpnia odkażanie okolic katedry Notre-Dame

Od 12 do 23 sierpnia trwają prace przy odkażaniu okolic katedry Notre-Dame w Paryżu. Zostały one skażone ołowiem podczas pożaru dachu świątyni, do jakiego doszło 15 kwietnia.

Czy w Paragwaju wydarzył się cud eucharystyczny?

Hiszpańskojęzyczne media żyją od kilku dni historią zgłoszoną już do biskupa miejsca przez księdza Gustavo Palaciosa z parafii w Puku-Areguá w Paragwaju. Niosąc konsekrowane hostie do chorych w pewnym momencie odkrył, że z puszki, w której je niósł wycieka czerwona ciecz, pachnąca różami.

Argentyński niewolnik w drodze na ołtarze

Czarnoskóry niewolnik, który był pierwszym opiekunem figury Matki Bożej z Luján, patronki Argentyny został oficjalnie kandydatem na ołtarze. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Negro Manuela.