Wiadomości: Świat

Sanktuarium w Fatimie zaprasza na wolontariat

W sanktuarium w Fatimie rozpoczęto przyjmowanie zapisów dla młodych Portugalczyków chętnych do pracy wolontaryjnej.

Pastuszkowie z Fatimy coraz popularniejsi

W Portugalii i Polsce jest najbardziej widoczny kult pastuszków z Fatimy – świadków objawień maryjnych z 1917 r., a w ostatnich latach zjawisko to się nasiliło.

Franciszek w Genewie: Słowo „Ojciec” to klucz dostępu do serca Boga

Papież Franciszek zachęcił szwajcarskich katolików, by nie zamykali się na innych, ale byli gotowi na uczynienie pierwszego kroku w modlitwie, w braterskim spotkaniu, w konkretnej miłości. Przewodnicząc Eucharystii w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo w Genewie papież nawiązał do czytanego w czwartek fragmentu Ewangelii (Mt 6,7-15), zawierającego słowa Modlitwy Pańskiej. Msza św. była ostatnim punktem programu papieskiej pielgrzymki do Szwajcarii.

Papież: potrzebujemy nowego rozmachu ewangelizacyjnego!

„To, czego potrzebujemy naprawdę, to nowy rozmach ewangelizacyjny. Jesteśmy wezwani, aby być ludem, który żyje i dzieli się radością Ewangelii, który chwali Pana i służy braciom, z duszą, która płonie pragnieniem ukazywania niezwykłych horyzontów dobroci i piękna tym, którzy jeszcze nie mieli łaski prawdziwego poznania Jezusa” – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ekumenicznego w Centrum Światowej Rady Kościołów w Genewie.

Trump cofa skrytykowane przez papieża przepisy

Prezydent USA Donald Trump podpisał w środę nową wersję przepisów migracyjnych USA, która znosi praktykę rozdzielania dzieci od ich rodziców – nielegalnych imigrantów, przekraczających granicę USA. Praktykę ostro skrytykowali m.in. amerykańscy biskupi oraz papież.

Relikwie ze śmietnika trafiły do londyńskiej katedry

Znalezione w ubiegłym roku na składowisku śmieci relikwie św. Klemensa zostały umieszczone w katedrze westminsterskiej – podaje agencja CNA. Odkryła je zajmująca się gospodarką odpadami brytyjska firma Enviro Waste.

Franciszek w Genewie: Ekumenizm jest przedsięwzięciem ze stratą

Trzeba postanowić być bardziej Jezusa niż „Żydem, lub Grekiem”, bardziej Pana, niż prawicy czy lewicy; wybrać w imię Ewangelii brata zamiast siebie. Co oznacza często jakąś stratę, ale jest to strata ewangeliczna. Ekumenizm jest taki przedsięwzięciem ze stratą! – mówił 21 czerwca papież Franciszek podczas ekumenicznego nabożeństwa w siedzibie Światowej Rady Kościołów w Genewie.

Dziś Franciszek pielgrzymuje do Genewy

Modlitwa i spotkanie ekumeniczne, Msza św. w Pałacu Wystaw i Kongresów oraz spotkanie prywatne z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej – to w skrócie program jednodniowej pielgrzymki papieża Franciszka do Genewy.

Papież krytycznie o nowych przepisach imigracyjnych USA

W przypadającym 20 czerwca Światowym Dniu Migrantów agencja Reuters publikuje swój obszerny wywiad z papieżem Franciszkiem. Papież krytykuje w nim politykę administracji Trumpa rozdzielającą dzieci od rodziców migrantów na granicy meksykańskiej, podtrzymując tym samym stanowisko amerykańskiego Episkopatu.

Papieski fotograf oddał swój aparat fotografowi bezdomnych

Aparat fotograficzny Nikon D700, który dotychczas fotografował spotkania papieża Franciszka, od teraz będzie uwieczniał życie bezdomnych na ulicach Rzymu. Papieski fotograf Francesco Sforza przekazał swój sprzęt byłemu bezdomnemu Danielowi Ciarlantini, który dokumentuje fotograficznie pracę społeczną stowarzyszenia Ronda della Solidarietà.