Wiadomości: Świat

Papież sprawował Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Do bycia wysłannikami i posłańcami Maryi Matki zachęcał Franciszek podczas Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.

Franciszek: przybywam do Meksyku jako misjonarz miłosierdzia i pokoju

Przybywam dziś jako misjonarz miłosierdzia i pokoju, ale także jako syn, który chce pragnie oddać hołd swej matce – Pani z Guadalupe i móc spoglądać na Nią – powiedział Franciszek podczas spotkania z władzami, społeczeństwem cywilnym i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Narodowym w Mieście Meksyk.

Papież do patriarchy: „Wreszcie staliśmy się braćmi”

Od słów: „Wreszcie jesteśmy braćmi” rozpoczął Franciszek swe spotkanie z patriarchą moskiewskim Cyrylem 12 lutego w Hawanie.

USA: Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa

W Stanach Zjednoczonych trwa Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa.

Franciszek wyryszył do Meksyku z „pielgrzymką miłosierdzia”

Dziś rano Franciszek udał się do Meksyku. Jest to dwunasta zagraniczna podróż Franciszka i czwarta na kontynent amerykański. Jej hasłem są słowa: „Misjonarz miłosierdzia i pokoju”. Towarzyszyć jej będzie krótkie spotkanie z patriarchą Cyrylem na Kubie.

Franciszek jedzie do Meksyku

Celem dwunastej zagranicznej podróży Franciszka jest Meksyk. W dniach 12-17 lutego br. odwiedzi on sześć miast: stołeczny Meksyk, Ecatepec, San Cristóbal de las Casas, Tuxtla Gutiérrez, Morelia i Ciudad Juárez.

Portugalia: wizyta papieża w Fatimie w maju 2017 r.

Papież Franciszek przybędzie do Fatimy w 2017 r. na uroczystości setnej rocznicy objawień maryjnych, które miały miejsce w tej portugalskiej miejscowości. Wizyta została zaplanowana ma maj.

Ziemia Święta: miejsce chrztu Jezusa na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) wpisała na swoją Listę Światowego Dziedzictwa miejsce chrztu Pana Jezusa nad rzeką Jordan.

Portugalia: bazylika w Fatimie ponownie otwarta

W Fatimie otwarto bazylikę Matki Bożej Różańcowej. Świątynia, zamknięta była od wiosny 2014 r. z powodu prowadzonych w niej prac remontowych.

Filipiny: zakończył się 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny

Emisją wideo z przesłaniem Franciszka zakończył się 51. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Cebu na Filipinach.