Wiadomości: Watykan

Biuro prasowe Watykanu o wyroku ws. kard. Pella

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni opublikował w środę rano oświadczenie dotyczące odrzucenia apelacji od wyroku sądu na kard. Georga Pella z Australii. Wyraża szacunek dla australijskiego systemu sądownictwa, ale przypomina, że skazany kardynał podkreśla swoją niewinność.

Franciszek ostrzega przed hipokryzją, która niszczy Kościół

Obłuda i hipokryzja są najgorszym wrogiem wspólnoty chrześcijańskiej. Ci, którzy zachowują się w ten sposób, przechodzą przez Kościół jak turysta – mówił w czasie środowej katechezy papież Franciszek. Kontynuował rozważania kolejnej perykopy z Dziejów Apostolskich.

W listopadzie papież poleci do Tajlandii

W listopadzie, tuż przed zapowiedzianą wizytą w Japonii, papież Franciszek ma odbyć oficjalną podróż do Tajlandii – podaje portal Il sismografo. Niebawem Stolica Apostolska ma opublikować komunikat oficjalny na temat tej wizyty, która ma się rozpocząć 20 listopada.

Papież na „Anioł Pański”: bądźmy chrześcijanami w konkretnych sytuacjach

– Dobrze jest deklarować się jako chrześcijanie, ale przede wszystkim musimy być chrześcijanami w konkretnych sytuacjach, świadczącymi o Ewangelii, która jest przed wszystkim miłością Boga i naszych braci – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

Franciszek: celem naszego życia jest niebo

„Nie dajmy się wciągnąć przez małostkowości życia, lecz wybierzmy wspaniałość nieba” – zachęcił Ojciec Święty w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przed modlitwą „Anioł Pański”.

W tym tygodniu nie będzie środowej audiencji z papieżem

Z powodu sąsiedztwa ze świętem Wniebowzięcia Matki Bożej środowa audiencja generalna papieża Franciszka została odwołana.

Franciszek na Anioł Pański: prawdziwa wiara otwiera serca na bliźniego

Prawdziwa wiara otwiera nasze serca na bliźniego i pobudza nas do konkretnej jedności z naszymi braćmi, zwłaszcza potrzebującymi – powiedział Franciszek przed modlitwą „Anioł Pański” 11 sierpnia w Watykanie.

Franciszek zaniepokojony narastaniem nacjonalizmu w Europie

O zagrożeniach dla chrześcijańskich korzeni tożsamości europejskiej, kryzysie migracyjnym oraz wyzwaniach związanych z Synodem dla Amazonii mówił Ojciec Święty w wywiadzie dla dziennika „La Stampa”. Przeprowadził go Domenico Agasso jr, a ukazał się on w wydaniu dzisiejszym ukazującej się w Turynie gazety.

Franciszek: prawdziwym bogactwem jest relacja z Jezusem Zmartwychwstałym

Nie ufajmy środkom, które są owszem przydatne, ale ufajmy prawdziwemu bogactwu, jakim jest relacja ze Zmartwychwstałym – zachęcił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Pierwsza po lipcowej, wakacyjnej przerwie audiencja generalna zgromadziła w Auli Pawła VI 7 tys. wiernych.

Watykan opublikował program pielgrzymki Franciszka do Afryki

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało uaktualniony program podróży apostolskiej Ojca Świętego do trzech krajów afrykańskich: Mozambiku, Madagaskaru i Republiki Mauritius. Odbędzie się ona w dniach 4-10 września bieżącego roku.