Wiadomości: Watykan

Papież zachęca Polaków do pełnienia dzieł miłosierdzia

Do pełnienia dzieł miłosierdzia w rozpoczynającym się Wielkim Poście zachęcił papież Polaków podczas audiencji ogólnej w Środę Popielcową.

Papież do kapucynów: bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju

„Bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju!” – powiedział Franciszek do 2 tys. kapucynów zgromadzonych w bazylice watykańskiej.

Franciszek wzywa do działań na rzecz pokoju w Syrii

Głębokie zaniepokojenie trudną sytuacją ludności Syrii, ogarniętej gwałtownymi walkami i zmuszonej do opuszczenia swych stron rodzinnych, wyraził Franciszek na zakończenie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 7 lutego w Watykanie.

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia

O św. Pio z Pietrelciny jako słudze miłosierdzia a także o znaczeniu modlitwy oraz konkretnych dzieł miłosierdzia – mówił w sobotę 6 lutego papież Franciszek do ponad 50 tys. członków grup modlitewnych Ojca Pio zgromadzonych na placu św. Piotra.

Papież spotka się z patriarchą Cyrylem. Pierwsze takie wydarzenie w historii

W drodze do Meksyku, papież Franciszek wyląduje na lotnisku w Hawanie i spotka się z patriarchą Moskwy Cyrylem – poinformował o. Federico Lombardi SJ.

Papież na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego: bądźcie znakiem bliskości Boga

– Biada, gdyby w życiu duchowym doszło do przyzwyczajenia, biada, gdyby nasze charyzmaty skrystalizowały się w abstrakcyjnej doktrynie – wołał papież Franciszek podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, kończącej Rok Życia Konsekrowanego.

Papież wystąpi w filmie dla dzieci

Papież Franciszek wystąpi w filmie dla dzieci. Nie będzie jednak aktorem, lecz w epilogu wyjaśni widzom, jak i gdzie można spotkać Jezusa.

Watykan: przełom w relacjach z Chinami

Stolica Apostolska i Chińska Republika Ludowa uzgodniły sposób mianowania nowych biskupów – informuje największy włoski dziennik „Corriere della Sera”.

Franciszek apeluje o solidarność z chorymi na trąd

O podtrzymywanie żywej solidarności z braćmi i siostrami, którzy stali się inwalidami z powodu trądu – zaapelował Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Papież Franciszek: Europie grozi utrata ducha

W Europie, której grozi utrata jej ducha humanistycznego, Kościół winien coraz bardziej opierać się na miłosierdziu Chrystusa i być kierowanym przez Ducha Świętego, który go odnawia. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do członków Kongregacji Nauki Wiary, których przyjął na audiencji 29 stycznia na zakończenie ich sesji plenarnej