Wiadomości: Watykan

Franciszek: powołaniem Kościoła jest misja

O misyjnym charakterze Kościoła mówił 6 stycznia Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Objawienia Pańskiego w bazylice watykańskiej.

Franciszek: Mędrcy zachęcają nas do poszukiwania sensu rzeczy

„Doświadczenie Mędrców zachęca nas, abyśmy nie zadowalali się przeciętnością, nie `wegetowali`, ale poszukiwali sensu rzeczy, z pasją badali wielką tajemnicę życia” – powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Watykan: 32 tys. Polaków wzięło udział w audiencjach ogólnych

W roku 2015 w 42 środowych audiencjach generalnych z udziałem papieża Franciszka, które odbywały się na Placu św. Piotra bądź w Auli Pawła VI, uczestniczyło prawie 32 tysiące pielgrzymów i turystów polskich – poinformował opiekun pielgrzymów polskich w Rzymie, ks. dr Piotr Studnicki.

Franciszek: bądźmy pokorni jak Dzieciątko Jezus

Do bycia pokornym jak Dzieciątko Jezus i do życia „dziecięctwem duchowym”, rozważając w szkole Maryi Panny pokorę Boga, który dla nas stał się maluczkim, zachęcił Franciszek wiernych podczas audiencji ogólnej 30 grudnia w Watykanie.

Franciszek: reforma będzie kontynuowana z determinacją, jasnością i stanowczością

O swej determinacji w dziele reformy centralnych urzędów Kościoła zapewnił Franciszek podczas tradycyjnego spotkania ze swoimi najbliższymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej, by złożyć sobie życzenia świąteczne.

Stolica Apostolska potwierdza: uznano cud przypisywany wstawiennictwu bł. Matki Teresy

Papież Franciszek upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie przypisywanym wstawiennictwu bł. Matki Teresy z Kalkuty, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości – potwierdziło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież: miłowanie, przebaczenie, spowiedź w centrum Jubileuszu Miłosierdzia

Do miłowania i przebaczania, tak jak Bóg kocha i przebacza oraz przystąpienia do sakramentalnej spowiedzi w Roku Świętym Miłosierdzia zachęcił Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież Franciszek wzywa świat do przezwyciężenia obojętności, aby zyskać pokój

O nawrócenie serca i przezwyciężenie obojętności, rozwijanie kultury solidarności, miłosierdzia i współczucia zaapelował Franciszek w opublikowanym dziś w Watykanie orędziu na 49. Światowy Dzień Pokoju. Jest on obchodzony 1 stycznia.

Watykan: dokument o tożsamości i misji brata zakonnego

W Watykanie zaprezentowano dokument o tożsamości i misji brata zakonnego w Kościele.

Papież Franciszek: doświadczmy i bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia

„Życzę, aby w tym Roku Świętym każdy z nas doświadczył miłosierdzia Bożego, abyśmy byli świadkami «tego, co najbardziej podoba się Bogu»” – powiedział papież podczas  audiencji ogólnej 9 grudnia.