Wiadomości: Watykan

Franciszek: szczęśliwe rodziny najlepszym wsparciem dla doświadczających trudności

Trzeba z miłosierdziem przyjmować zranione rodziny, jednocześnie nie można poddawać się ideologicznej kolonizacji. Franciszek mówił o tym do 400 członków Équipes Notre-Dame, których przyjął na audiencji 10 września w Sali Klementyńskiej.

Papież odwiedzi Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską

W dniach 25-30 listopada papież Franciszek odbędzie swoją pierwszą podróż na kontynent afrykański – poinformowało w czwartek 10 września Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież do Polaków: czyńcie wasze rodziny Kościołami domowymi

Witam pielgrzymów polskich. W kontekście dzisiejszej katechezy życzę wam wszystkim, by wasze rodziny stawały się małym, domowym Kościołem. Niech będą wspólnotami przekazywania wiary, życia, nadziei i miłości. Umocnione wstawiennictwem Maryi, Matki Dobrej Rady niech będą dla innych solą ziemi i światłem świata.

Papież Franciszek: konieczne jest ożywienie więzi rodziny z Kościołem

O pilnej potrzebie ożywienia więzi rodziny ze wspólnotą chrześcijańską mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, iż rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia bardziej wspólnotowego dla całego społeczeństwa. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. osób, w tym 55 osobowa delegacja katolików chińskich.

Papież Franciszek krytykuje bariery mające zatrzymać uchodźców

Papież Franciszek w sposób zdecydowany skrytykował wszelkie formy przemocy. „Przemocą jest także wznoszenie murów i barier mających zatrzymać ludzi szukających miejsca spokoju” – podkreślił Ojciec Święty w przesłaniu do uczestników 28. międzynarodowego spotkania z cyklu „Ludzie i religie”.

Franciszek u św. Marty: powołaniem chrześcijan nie jest dzielenie, lecz jednanie

Chrześcijanie nie mają siać podziałów i niezgody, ale jednać i godzić, tak jak to czynił Pan Jezus – powiedział papież podczas Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Franciszek u św. Marty: pokora i zdumienie otwierają na spotkanie z Bogiem

Zdolność, by uznać swoją grzeszność, otwiera nas na cud spotkania z Jezusem – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Papież Franciszek: świat musi być bardziej rodzinny

O konieczności bardziej rodzinnej organizacji świata mówił dziś Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Zaznaczył, że upowszechnianie się rodzinnego stylu życia w stosunkach międzyludzkich jest błogosławieństwem dla narodów: wnosi na nowo nadzieję na ziemi. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 15 tys. wiernych.

Franciszek: list przed Jubileuszem Miłosierdzia

Wszyscy kapłani będą mogli w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia rozgrzeszyć z grzechu aborcji, a łaskę ważnego i zgodnego z prawem rozgrzeszenia będą mogli uzyskać także wierni, którzy przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X.

Franciszek u św. Marty: o istocie chrześcijańskiej pociechy

Nadzieję na ostateczne spotkanie z Chrystusem trzeba umocnić poprzez zachęcanie się wzajemnie i budowanie jedni drugich przez dobre słowa i dobre uczynki, a nie niepotrzebne plotkarstwo – powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.