Wiadomości: Watykan

Papież przyjął prywatnie Tomasza Komendę

Niesłusznie skazany i osadzony w więzieniu Tomasz Komenda przyjechał w środę rano do Rzymu, gdzie wraz z rodziną został przyjęty na osobistej audiencji przez papieża Franciszka. W zorganizowaniu spotkania pomógł kard. Konrad Krajewski.

Franciszek: Jezus nie oferuje zamienników, tylko oryginały

Jezus nie oferuje żadnych zamienników, ale oryginały: prawdziwe życie, prawdziwą miłość, prawdziwe bogactwo! – mówił dziś papież Franciszek w katechezie podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Rozpoczął nowy cykl nauczania poświęcony przykazaniom.

Franciszek: uwaga na karierowiczostwo w Kościele

Karierowiczostwo w Kościele to znak, że nie wiemy, czym jest ewangelizacja – mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św. w Domu św. Marty 11 czerwca.

Papież przyjął dymisje trzech biskupów Chile

Franciszek przyjął rezygnację trzech ordynariuszy diecezji w Chile. W związku z niewłaściwą odpowiedzią tamtejszego episkopatu na nadużycia seksualne niektórych duchownych w tym kraju, w maju br. wszyscy biskupi Chile oddali się do dyspozycji papieża.

Franciszek: Niech Bóg nas uwolni od pokusy zawiści!

Niech Bóg nas uwolni od strasznej pokusy zawiści z powodu dobrych uczynków innych osób! – modlił się papież w rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański 10 czerwca na Placu Św. Piotra w Watykanie.

W sobotę Franciszek spotkał się z dziećmi

Franciszek spotkał się w sobotę 9 czerwca z ponad 500 dziećmi, które przyjechały do Watykanu w ramach akcji: „Pociąg dzieci”. Odpowiadał na ich pytania, które dotyczyły początków jego życia i tego, jak został papieżem.

Kościół będzie miał nowego świętego i 6 nowych błogosławionych

Ojciec Święty przyjął wczoraj na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato, SDB i upoważnił tę dykasterię do opublikowania 4 dekretów. Oznacza to, że niebawem Kościół będzie miał nowego świętego i 6 nowych błogosławionych.

Franciszek spotka się z dziećmi z przedmieść

W sobotę 9 czerwca papież Franciszek spotka się z ponad 500 dziećmi. Oprócz katolików, będą wśród nich muzułmanie, buddyści, prawosławni i ateiści. Przyjadą do Watykanu z przedmieść Mediolanu i Rzymu w ramach akcji Pociąg Dzieci.

Franciszek: Plotki niszczą pokój Ducha Świętego

Dary Ducha Świętego są nam dawane do dzielenia z innymi! – przypomniał papież Franciszek w kolejnej katechezie poświęconej sakramentowi Bierzmowania w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zwrócił również uwagę wiernych na grzech plotkowania, który „niszczy pokój od Ducha Świętego”.

Franciszek modli się o dobre korzystanie z Facebooka

O umiejętność dobrego korzystania z mediów społecznościowych – to intencja papieska do modlitwy w czerwcu. Franciszek przy okazji przypomina, że świat cyfrowy nie może niszczyć ludzkiej osobowości, tylko powinien przyczyniać się do budowania solidarności i wzajemnego szacunku.