Wiadomości: Watykan

Franciszek: Modlę się za ofiary niepokojów w Nikaragui

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zaapelował o pokojowe rozwiązanie trwających od ponad półtora miesiąca niepokojów społecznych w Nikaragui. W cotygodniowym rozważaniu zachęcał też do umocnienia pobożności eucharystycznej. We Włoszech dziś uroczystość Bożego Ciała. Franciszek, podobnie jak 50 lat temu Paweł VI, poprowadzi wieczorem procesję Bożego Ciała w Ostii.

Franciszek u św. Marty: Szatan niszczy godność ludzką, prowadzi do wojen i zniewolenia

Jesteśmy dziś świadkami „wielkich prześladowań” nie tylko chrześcijan, ale każdego mężczyzny i każdej kobiety – powiedział Franciszek w kazaniu podczas codziennej porannej Mszy św. 1 czerwca w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie.

Abp Hoser będzie stałym wizytatorem w Medjugorie

Ojciec Święty mianował abp. Henryka Hosera SAC, emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego stałym wizytatorem apostolskim dla parafii w Medziugoriu. Jak podaje „Vatican Insider” będzie dbał o stałe towarzyszenie wiernym, ale bez wchodzenia w problemy związane z autentycznością objawień.

Koreańskie taekwondo przed Franciszkiem

Grupa koreańskich sportowców z Północy i z Południa zaprezentowała podczas środowej audiencji generalnej w obecności papieża Franciszka pokaz układów taekwondo. Ich występ miał manifestować pragnienie pokoju na świecie i między tymi dwoma krajami.

Franciszek pozdrowił młodych z Lednicy

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek skierował specjalne pozdrowienia do uczestników sobotniego spotkania na Lednicy.

Franciszek przywraca tradycję rzymskich procesji

Franciszek przywraca tradycję przewodniczenia przez papieża Mszy św. i procesji w uroczystość Bożego Ciała w rzymskich parafiach. 3 czerwca odwiedzi Ostię – nadmorską dzielnicę Rzymu, gdzie po Mszy św. w kościele św. Moniki wyruszy procesja do kościoła Matki Bożej z Bonaria – tam Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Watykan: Karta Praw Nieuleczalnie Chorych Dzieci

Watykański szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus zaprezentował w poniedziałek projekt specjalnego dokumentu pod nazwą Karta Praw Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Dokument ma otworzyć dyskusję i porozumienie między lekarzami, opiekunami i politykami, aby zapobiec dramatom podobnym do tych, jakie spotkały rodziców m.in. Alfiego Evansa.

Papież wezwał lekarzy katolickich do obrony ludzkiego życia i godności

Franciszek zaapelował o jasne świadectwo katolickich lekarzy. Mają zabierać głos w dyskusjach bioetycznych i zabiegać o wolność sumienia. Nie możecie być jedynie wykonawcami woli chorych i waszych pracodawców – powiedział Papież.

Franciszek u św. Marty: Radość to nie bycie zabawnym

Radość to nie życie od jednego do drugiego wybuchu śmiechu. Radość to nie bycie zabawnym. Chrześcijańska radość to pokój. Pokój, który jest w korzeniach, pokój serca, pokój, który może nam dać tylko Bóg – mówił 28 maja papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Nawiązywał do Ewangelii o bogatym młodzieńcu, który „odszedł zasmucony”

Franciszek: Chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości

Chrześcijanie mają ukazywać światu ogrom Bożej miłości – zachęcił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Papież skoncentrował się w nim na wyjaśnieniu sensu uroczystości Trójcy Świętej.