Wiadomości: Watykan

Papież Franciszek: doświadczmy i bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia

„Życzę, aby w tym Roku Świętym każdy z nas doświadczył miłosierdzia Bożego, abyśmy byli świadkami «tego, co najbardziej podoba się Bogu»” – powiedział papież podczas  audiencji ogólnej 9 grudnia.

Franciszek otworzył Drzwi Święte

Franciszek otworzył 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Drzwi Święte w bazylice św. Piotra w Watykanie inaugurując tym samym Jubileusz Roku Miłosierdzia.

Franciszek: Nadzwyczajny Rok Święty jest darem łaski

Nadzwyczajny Rok Święty jest darem łaski. Będzie to rok, w którym mamy wzrastać w przekonaniu o miłosierdziu i przedkładać je nad sąd a w każdym przypadku, sąd Boży będzie zawsze odbywał się w świetle Jego miłosierdzia” – mówił Franciszek podczas Mszy św. inaugurującej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który potrwa on do 20 listopada 2016 r.

Co Sobór Watykański II wniósł w życie Kościoła?

Jutro mija 50 lat od zakończenia Soboru Watykańskiego II. Tę datę wybrał papież Franciszek na inaugurację nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Papież: świadectwo tam, gdzie doświadczenie wiary przestaje być oczywiste

Święci Paweł i Barnaba nie mieli biura odpowiadającego za ewangelizację, a mimo to głosili Słowo, założyli wiele wspólnot i przelali krew za Ewangelię.

Franciszek wyruszył na swoją pierwszą podróż do Afryki

O godz. 8.01 samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A330 („Giotto”) z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Nairobi.

Papież Franciszek: bądźmy otwarci, słuchając głosu Pana

Do otwarcia bram Panu, który puka do drzwi naszych serc zachęcił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej.

W Bazylice św. Piotra „potwierdzono” Drzwi Święte

Obrzędowi „potwierdzenia” (lub „rozpoznania”) Drzwi Świętych w watykańskiej bazylice św. Piotra przewodniczył 17 listopada wieczorem archiprezbiter tej świątyni kard. Angelo Comastri.

Kongres katolickich szkół i uniwersytetów o edukacji

„Wychowywać dzisiaj i jutro” to tytuł międzynarodowego kongresu katolickich szkół i uniwersytetów, który rozpoczął się w Watykanie, a w następnych dniach będzie obradował w ośrodku Mariapoli w Castel Gandolfo.

Papieski wysłannik przekazał w Damaszku 110 tys. euro dla uchodźców

Przebywający w miniony weekend w stolicy Syrii, Damaszku abp Vincenzo Paglia przekazał w imieniu Ojca Świętego tamtejszemu Kościołowi 6 tys. egzemplarzy Ewangelii wg. św. Łukasza w języku arabskim oraz 110 tys. euro dla uchodźców, aby pomóc im przetrwać zimę.