Wiadomości: Watykan

„L’Osservatore Romano” o niedopuszczalności eksperymentów z poczęciem dziecka z DNA trzech osób

O moralnym złu przeprowadzania eksperymentów prowadzących do poczęcia dziecka z DNA trzech osób pisze na łamach „L’Osservatore Romano” Laura Palazzani.

Franciszek jedzie do Gruzji

Hasłem tej wizyty są słowa: „Pokój wam”. W ramach tej 16. podróży zagranicznej podczas obecnego pontyfikatu papież odwiedzi jeszcze Azerbejdżan.

Franciszek: Kościół jest dla wszystkich, a nawet przede wszystkim dla złych

„Kościół jest miłosierdziem” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.

Papież na „Anioł Pański”: świadczcie życiem o tym, co przekazujecie w katechezie

Do świadczenia życiem o tym, co przekazują w katechezie wezwał papież Franciszek uczestników Jubileuszu Katechetów w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”.

Franciszek: nie ma alternatywy dla miłości miłosiernej

„Miłość miłosierna jest jedyną drogą, którą należy podążać” – powiedział Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Treść katechezy.

Papież: przebiegłością chrześcijańską odpowiadajmy na podstępy

Jesteśmy wezwani, aby na podstępy i chytrość tego świata odpowiadać przebiegłością chrześcijańską – powiedział Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Franciszek: nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Jezusa

„Nie dajmy sobie odjąć radości bycia uczniami Pana. Nie pozwólmy, aby nas okradziono z nadziei przeżywania tego życia wraz z Nim i z mocą Jego pocieszenia” – zachęcił papież. Treść katechezy.

Papież Franciszek podziękował polskim parafiom za zbiórkę na Ukrainę

Ojciec Święty wyraził wdzięczność wiernym Kościoła katolickiego w Polsce za zaangażowanie się w zbiórkę na rzecz Ukrainy.

Franciszek: chrześcijanie powinni być znakiem i narzędziem Bożego miłosierdzia

„Pracujmy, aby nie stawiać żadnej przeszkody dla miłosiernego działania Ojca, ale prośmy o dar wielkiej wiary, by stać się znakiem i narzędziem miłosierdzia” – powiedział Franciszek. Treść katechezy.

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

Papież Franciszek dokonał kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty na placu św. Piotra w Watykanie.