Wiadomości: Watykan

Elżbieta od Trójcy Świętej będzie świętą

Słynna francuska karmelitanka bosa, bł. Elżbieta od Trójcy Świętej (1880-1906) będzie wkrótce ogłoszona świętą.

Papież przyjął zaproszenie do Pakistanu

Papież Franciszek przyjął zaproszenie premiera Nawaza Sharifa do odwiedzenia Pakistanu. Do wizyty miałoby dojść jeszcze w tym roku – donoszą pakistańskie media.

Watykan: na placu św. Piotra rozpoczęło pracę ambulatorium dla bezdomnych

Na polecenie papieża Franciszka powstała na placu św. Piotra niewielka placówka medyczna dla licznych bezdomnych, przebywających wokół Watykanu.

Kard. Bassetti autorem rozważań do tegorocznej Drogi Krzyżowej w Koloseum

Papież Franciszek wybrał autora rozważań do tegorocznej Drogi Krzyżowej w Koloseum, jaka tradycyjnie odbędzie się w Wielki Piątek, 25 marca. Przygotuje je metropolita Perugii, kard. Gualtiero Bassetti.

Papież: Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech

O tym, że Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 24 lutego w Watykanie.

Watykan: wyjątkowa audiencja dla dzieci

Franciszek przyjął na prywatnej audiencji w Watykanie delegację dzieci, które jakiś czas temu przysłały mu listy z pytaniami.

Franciszek zaapelował o zniesienie kary śmierci

Z gorącym apelem do rządzących o zniesienie kary śmierci zwrócił się Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Synteza: Franciszek w Meksyku

Msze św. w bazylice Matki Bożej z Guadalupe, Ecatepec, dla Indian stanu Chiapas w San Cristóbal de Las Casas i w Ciudad Juárez, spotkania z rodzinami w Tuxtla Gutiérrez, młodzieżą w Morelii oraz światem …

Franciszek rozesłał na świat misjonarzy miłosierdzia

„Misjonarze miłosierdzia mają być znakiem i narzędziem Bożego przebaczenia” – zaznaczył Franciszek podczas Mszy św. odprawianej w Środę Popielcową w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Papież zachęca Polaków do pełnienia dzieł miłosierdzia

Do pełnienia dzieł miłosierdzia w rozpoczynającym się Wielkim Poście zachęcił papież Polaków podczas audiencji ogólnej w Środę Popielcową.