Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedziła już 28 krajów. Teraz jest w Ekwadorze

Pielgrzymka kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” rozpoczęła się w 2012 roku ♦ Mieszkańcy Puyo pomodlą się w intencji ochrony życia i rodziny ♦ Ikona pokonała ponad 185 tys. km

Biskupi Ekwadoru witają wędrującą od „Oceanu do Oceanu” Ikonę Częstochowską. W czwartek 9 listopada 2017 r. przerywano peregrynację przez kolejne parafie diecezji Santo Domingo. Ikona wyruszyła oszklonym „Mama Mobilem” przez góry do Puyo. Eskortuje ją ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz pracujący w Ekwadorze od 30 lat, a obecnie pełniący funkcję kustosza wędrującej Ikony.

Wieczorem nastąpi uroczyste powitanie w Puyo, w którym udział wezmą wszyscy biskupi Ekwadoru. Gospodarzem spotkania będzie bp Rafael Cob Garcia reprezentujący Wikariat Apostolski w tym mieście.

Przez centralne ulice Puyo przejdzie procesja z Ikoną Matki Bożej Częstochowskiej w intencji ochrony życia i rodziny. Rozpocznie się w kościele św. Wincentego Ferreriusza, a zakończy w miejscowej katedrze Matki Bożej Różańcowej. Uroczystą Eucharystię w obecności peregrynującej Ikony będą koncelebrować wszyscy obecni biskupi Ekwadoru pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Andrésa Carrascosa Coso.

Pielgrzymka kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” rozpoczęła się w 2012 roku. Ikona odwiedziła już 28 krajów w Azji, Europie, Afryce (Ceuta) oraz w Ameryce Północnej. Obecnie wędruje przez Ekwador. Dotarła do Puyo. Miasto jest położone na pograniczu dżungli amazońskiej nad rzeką Pastaza, która jest dopływem Amazonki.

Ikona pokonała ponad 185 tys. km i podąża przez kolejne kraje. Zaplanowane są już wizyty w Panamie (Światowe Spotkanie Młodzieży), Belize, Kolumbii i Brazylii.

KAI