Kaplica Grobu Pańskiego otwarta po renowacji. Modlili się przy nim chrześcijanie trzech wyznań

Prace trwały 10 miesięcy i będą kontynuowane ♦ Odnowiliśmy nie tylko strukturę, ale także nasze wspólne świadectwo Ewangelii Chrystusa Zmartwychwstałego - mówi prawosławny patriarcha Jerozolimy Teofil II.

Ekumenicznym nabożeństwem zainaugurowano 22 marca odnowioną Kaplicę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Prace trwały dziesięć miesięcy i będą kontynuowane. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele trzech Kościołów, które sprawują pieczę nad świątynią: prawosławnego, ormiańskiego i katolickiego.

Nad pustym grobem Chrystusa odśpiewano hymny paschalne właściwe każdej z tych tradycji, a następnie wspólnie odmówiono Ojcze Nasz. „Odnowiliśmy nie tylko pewną strukturę, ale także nasze wspólne świadectwo Ewangelii Chrystusa Zmartwychwstałego. Jest to dar nie tylko dla Ziemi Świętej, lecz dla całej ludzkości” – powiedział podczas nabożeństwa prawosławny patriarcha Jerozolimy Teofil II.

KAI