Wiadomości

Papież Franciszek podziękował polskim parafiom za zbiórkę na Ukrainę

Ojciec Święty wyraził wdzięczność wiernym Kościoła katolickiego w Polsce za zaangażowanie się w zbiórkę na rzecz Ukrainy.

Prymas na Forum w Krynicy: świat nie może ograniczać się do produkcji i konsumpcji

Prymas Polski zabrał głos podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Abp Wpjciech Polak, przekonywał, że wyzwań we współczesnym świece jest coraz więcej, żeby je przezwyciężyć potrzeba ludzi dobrej woli oraz nadziei.

Franciszek: chrześcijanie powinni być znakiem i narzędziem Bożego miłosierdzia

„Pracujmy, aby nie stawiać żadnej przeszkody dla miłosiernego działania Ojca, ale prośmy o dar wielkiej wiary, by stać się znakiem i narzędziem miłosierdzia” – powiedział Franciszek. Treść katechezy.

Katolicy „otwarci” wraz ze środowiskami LGBT promują postawy homoseksualne

„Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej środowisk LGBT, w którą włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich, spod znaku tzw. katolicyzmu otwartego. Organizatorzy zapewniają, że celem kampanii nie jest zgłaszanie postulatów politycznych czy doktrynalnych, ale nawiązanie dialogu. W istocie jednak kampania ma na celu wyraźną promocję postaw homoseksualnych.

Matka Teresa z Kalkuty ogłoszona świętą

Papież Franciszek dokonał kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty na placu św. Piotra w Watykanie.

Sejm: ponad 500 tys. podpisów za ograniczeniem handlu w niedzielę

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” przekazali marszałkowi Sejmu ponad 518 tys. podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

Jedyna żyjąca krewna wspomina Matkę Teresę

„Była spontaniczna i naturalna, nawet mimo zmęczenia codzienną ciężką pracą” – w rozmowie z Radiem Watykańskim przypomina 70-letnia obecnie Agi Bojaxhiu.

Pakistan: rekordowa liczba wyświęconych księży w Lahurze

W katedrze Najświętszego Serca w Lahaurze wyświęcono 26 sierpnia pięciu nowych księży.  Obecna liczba neoprezbiterów w tej archidiecezji jest najwyższa od 1994 r.

Watykan: 1 stycznia 2017 powstanie dykasteria ds. integralnego rozwoju człowieka

Papież Franciszek postanowił, że 1 stycznia 2017 roku rozpocznie działalność Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Franciszek: w spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich droga wyzwolenia i zbawienia

„W spotkaniu z Chrystusem otwiera się dla wszystkich mężczyzn i kobiet w każdym miejscu i żyjących w każdej epoce droga wyzwolenia i zbawienia” – powiedział Franciszek 31 sierpnia podczas  audiencji ogólnej w Watykanie.