Wiadomości

Cztery śluby na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę

Cztery pary wypowiedziały sakramentalne „tak” podczas 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która właśnie jest w drodze na Jasną Górę. Ich gośćmi i świadkami były tysiące pielgrzymów.

Papież na „Anioł Pański”: bądźmy chrześcijanami w konkretnych sytuacjach

– Dobrze jest deklarować się jako chrześcijanie, ale przede wszystkim musimy być chrześcijanami w konkretnych sytuacjach, świadczącymi o Ewangelii, która jest przed wszystkim miłością Boga i naszych braci – mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

Po moc Bożego Ducha! Kobiety pielgrzymowały do Piekar

Dziesiątki tysięcy kobiet pielgrzymuje dziś do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Słynie ono nie tylko z największych pielgrzymek mężczyzn, ale też sierpniowej pielgrzymki dziewcząt i kobiet.

Ks. Łukasz Kachnowicz z Lublina suspendowany

Były lubelski duszpasterz akademicki i katolicki publicysta, ks. Łukasz Kachnowicz, został ukarany przez abp. Stanisława Budzika suspensą. Kara jest konsekwencją porzucenia obowiązków kapłańskich oraz wypowiedziami i zachowaniem sprzecznymi z nauczaniem Kościoła.

Rośnie liczba pielgrzymów w Medjugorie

Do Medjugorie – miejsca domniemanych objawień Matki Bożej przybywa coraz więcej pielgrzymów, rocznie nawet 3 mln – mówi w wywiadzie dla włoskiej agencji SID abp Henryk Hoser, specjalny wizytator apostolski w tym miejscu.

Licheń zaprasza na dzień modlitw w intencji małżeństw bezdzietnych

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się Dzień modlitw w intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa. W czasie głównej Mszy Świętej o godzinie 12.00 będziemy modlić się o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich.

Chłopczyk w rzeszowskim Oknie Życia

W sobotę 17 sierpnia rano w Oknie Życia w Rzeszowie został znaleziony malutki chłopczyk – podaje Caritas diecezji rzeszowskiej. Chłopiec otrzymał imię Jacek.

Karawana „Siedem Aniołów” przejdzie przez Mazury

Pod hasłem „Dlaczego ja” 19 sierpnia ruszy szósta edycja kolorowej karawany „Siedem Aniołów”, przez tydzień przemierzającej Mazury. Formacja, ewangelizacja, sztuka, ekologiczne akcenty – to wszystko czeka ok. 200 uczestników inicjatywy oraz tych, których spotkają na swojej drodze.

Koszalin–Myślibórz: wyruszyła 19. Pielgrzymka Miłosierdzia

Po raz 19. diecezjanie koszalińsko–kołobrzescy wędrują z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Na szlak ruszyło blisko 60 osób, przed którymi do pokonania 220 kilometrów.

Caritas Polska: 25 sierpnia finał „Tornistra Pełnego Uśmiechów”

25 sierpnia na stadionie sportowym w Giedlarowej, w gminie Leżajsk, odbędzie się uroczysty finał ogólnopolskiej akcji Caritas, Tornister Pełen Uśmiechów. Program wydarzenia został pomyślany jako dzień radości dla dzieci i ich rodzin. Po raz pierwszy plan finału akcji obejmuje integrację międzypokoleniową, Bal Pokoleń, co w dzisiejszych czasach nabiera szczególnej wagi.