Wiadomości

Akcja #Procesja zachęca do udziału w Bożym Ciele

W najbliższy czwartek już trzeci raz w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja internauci będą publikowali relacje z Bożego Ciała, podobnie będzie także w oktawie tej uroczystości. – Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Franciszek: Pięćdziesiątnica to przyjście Boga, pociągającego nas ku sobie

„Pięćdziesiątnica to przyjście Jezusa, za którego pośrednictwem sam Bóg przychodzi do nas i przyciąga nas ku sobie” – podkreślił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o Dziejach Apostolskich papież mówił o Zesłaniu Ducha Świętego, a jego słów wysłuchało dzisiaj około 13 tys. wiernych.

We Florencji odbył się pogrzeb Zeffirellego

Był reżyserem filmowym, teatralnym i operowym, jednym z najwybitniejszych włoskich twórców XX wieku. Tysiące osób pożegnało dziś we Florencji wielkiego mistrza kina Franco Zeffirellego.

Co trzecie małżeństwo w Polsce się rozwodzi

Liczba rozwodów w Polsce stanowi jedną trzecią spośród zawieranych małżeństw w danym okresie czasu – podane GUS na podstawie danych statystycznych. W 2108 r. zawarto nieco ponad 192 tys. związków małżeńskich, a rozwiodło się prawie 63 tys.

Ojcowie z synami, chodźcie na Beskidzką Drogę Wojownika

Po raz trzeci franciszkanie z Rychwałdu i Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka” organizują Beskidzką Drogę Wojownika – górską wyprawę ojców i synów. Wyprawa potrwa od 15 do 21 lipca i ma pomóc „dowiedzieć się o sobie więcej, niż przez cały rok bycia obok w domu”.

Watykan opublikował dokument roboczy dot. Amazonii

Propozycje nowych i odważnych dróg Kościoła w Amazonii znalazły się w dokumencie przygotowawczym do zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego temu regionowi, zwanemu zielonymi płucami świata. Został on opublikowany w poniedziałek w Watykanie.

Watykan dementuje informacje o rzekomym udarze Benedykta XVI

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej stwierdziło, że pogłoski jakoby papież-senior Benedykt XVI doznał lekkiego udaru są fałszywe – podał na swym koncie Twitter amerykański watykanista Edward Penitin.

Tomasz Krzyżak laureatem nagrody „Ślad” 2019

Laureatem tegorocznej nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. biskupa Jana Chrapka został dziennikarz „Rzeczpospolitej” Tomasz Krzyżak. Werdykt kapituły został ogłoszony dziś wieczorem w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Ks. Michał Łos nie żyje

Wyświęcony niedawno na neoprezbitera ks. Michał Łos ze zgromadzenia księży orionistów, za którego modliła się cała Polska, zmarł 17 czerwca w szpitalu w Warszawie.

Ks. dr Stanisław Adamiak nowym rektorem toruńskiego seminarium duchownego

W poniedziałek 17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel podziękował ks. prof. dr. hab. Dariuszowi Zagórskiemu za wieloletnią posługę rektora w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu i mianował nowym rektorem ks. dr. Stanisława Adamiaka.