„Tak, POMAGAM!”. W weekend Caritas przeprowadzi XII Ogólnopolską Wielkanocną Zbiórkę Żywności

Zbiórka żywności odbędzie się 24 i 25 marca w supermarketach i sieciach handlowych ♦ Zaangażuje się w nią ponad 20 tys. wolontariuszy Caritas ♦ Ks. Subocz: prosty gest pokaże ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami

Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas odbędzie się w najbliższy weekend. Celem zbiórki jest pomoc blisko osiemdziesięciu tysiącom ubogich. W akcję angażuje się ponad dwadzieścia tysięcy wolontariuszy Caritas.

W piątek, 24 marca oraz w sobotę, 25 marca Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizują w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, dwunastą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki, ponad dwadzieścia tysięcy wolontariuszy Caritas będzie zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

– Bardzo ważne jest, żeby w życiu człowiek potrafił się dzielić z innymi, zbiórka żywności jest po to aby wspierać tych, którzy są w trudnej sytuacji, szczególnie przed świętami. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Caritas chce dotrzeć z przedświąteczna pomocą do ok 80 tysięcy osób. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych. Wielkanocna zbiórka Tak, Pomagam! przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Tesco, Lewiatan, Kaufland, Polomarket i wielu innych.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki żywności wysyłając charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

KAI