Materiały archiwalne

Wielkopostna pielgrzymka

Parafia Najświętszego Zbawiciela była pierwszym z 40 kościołów stacyjnych. Mszy św. inaugurującej wielkopostną wędrówkę przewodniczył 10 lutego kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawsk…

Terminarz

Rozwiń terminarz

Kiedy Gdzie
Środa Popielcowa (01.03) Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1)
czwartek (02.03) parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67d)
piątek (03.03) parafia Matki Bożej Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A)
sobota (04.03) parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20)
I niedziela Wielkiego Postu (05.03) Katedra Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika (ul. Floriańska 3)
poniedziałek (06.03) parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3)
wtorek (07.03) parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2)
środa (08.03) parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61)
czwartek (09.03) parafia Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1)
piątek (10.03) parafia Św. Ojca Pio (ul. Gen. A. E. Fieldorfa 1)
sobota (11.03) parafia Św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2)
II niedziela Wielkiego Postu (12.03) Bazylika archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8)
poniedziałek (13.03) parafia Matki Bożej z Lourdes (ul. Wileńska 69)
wtorek (14.03) parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Przy Agorze 9)
środa (15.03) parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38)
czwartek (16.03) parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72)
piątek (17.03) parafia Św. Maksymiliana Kolbego (ul. Rzymowskiego 35)
sobota (18.03) parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Przyrynek 2)
III niedziela Wielkiego Postu (19.03) Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Kawęczyńska 53)
poniedziałek (20.03) parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95)
wtorek (21.03) parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61)
środa (22.03) parafia Św. Wincentego Pallotiego (ul. Skaryszewska 12)
czwartek (23.03) parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12)
piątek (24.03) parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4)
sobota (25.03) parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35)
IV niedziela Wielkiego Postu (26.03) Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3)
poniedziałek (27.03) parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21)
wtorek (28.03) parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11)
środa (29.03) parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4a)
czwartek (30.03) parafia Wszystkich Świętych (pl. Grzybowski 3/5)
piątek (31.03) parafia Matki Bożej Różańcowej (ul. Wysockiego 8)
sobota (1.04) parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7)
V niedziela Wielkiego Postu (2.04) Konkatedra Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365)
poniedziałek (3.04) parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18)
wtorek (4.04) parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2)
środa (5.04) parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9)
czwartek (6.04) parafia Św. Zygmunta (pl. Konfederacji 55)
piątek (7.04) parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16)
sobota (8.04) parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39)
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (9.03) parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (Komisji Edukacji Narodowej 101)

Ramowy program dnia

Dni powszednie

Do południa

  • Otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze święte wg porządku w parafii
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
  • Stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

Po południu

  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)
  • godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • godz. 20.00 – Msza Święta
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziele

Do południa

  • Otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze święte wg porządku w parafii
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
  • Stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

Po południu

  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa*)
  • godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w Bazylice Świętego Krzyża – godz. 18.00)
  • godz. 20.00 – Msza Święta
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

* do godz. 17.00 nabożeństwa mogą być fakultatywne