Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Studnia”

O Duszpasterstwie

Czym jest Duszpasterstwo Akademickie? Chyba lepiej zapytać „Kim jesteśmy?”… Kim są ludzie, którzy przychodzą do Studni, dlaczego swój cenny studencki czas spędzają właśnie tutaj?

Oczywiście nie da się w kilku zdaniach opisać, kim jesteśmy, bo my się w kilku zdaniach nie mieścimy! Są wśród nas studenci różnych warszawskich uczelni (UW, SGGW, PW, SGH, …) z różnych kierunków studiów (prawa, weterynarii, matematyki, socjologii, psychologii, anglistyki, …). Są wśród nas pasjonaci fotografii, pięknie śpiewający scholowicze i tacy, którym tego talentu brak :), imprezowicze i mole książkowe, dusze towarzystwa i osoby nieśmiałe…

Co więc nas łączy? Przede wszystkim wspólna wiara, chęć lepszego zrozumienia siebie, świata, Boga. W tym pomagają nam spotkania tematyczne, nasi dominikańscy duszpasterze, a przede wszystkim — możliwość skonfrontowania swoich poglądów i zwykła rozmowa z drugim człowiekiem, studentem — takim, jak Ja i Ty. A wszystko to w miłej atmosferze wspólnych wyjazdów, ognisk czy kolacji.

Jak wygląda bycie w Duszpasterstwie? W ciągu tygodnia odbywa się wiele różnych spotkań, każdy wybiera dowolne z nich, na które chce przychodzić — dyskusyjne, modlitewne, naukowe lub towarzyskie, można też dołączyć do naszej scholi. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, mniej lub bardziej spontaniczne spotkania, wiele wspólnych akcji — jak to znajomi. Wszyscy są zaproszeni — Ty też, nawet jeśli jeszcze nikogo z nas nie znasz. Szybko poznasz! 🙂

DA to my. Ty też możesz mieć wpływ na to, czym jest Studnia i jak się rozwija. Działamy na wielu płaszczyznach: pomagamy przy Eucharystii, organizacji spotkań, imprez, wyjść i wyjazdów. Poza tym angażujemy się w różne akcje, jak np. akcja „Paczka dla Żółkwi”, prowadzimy też własną kawiarenkę na corocznym Jarmarku Dominikańskim. Nad wszystkim zaś czuwają nasi duszpasterze, oo. Krzysztof Michałowski i Łukasz Woś, a pomagają im tzw. odpowiedzialni, do których zawsze można podejść i spytać o cokolwiek związanego z DA lub też nie ;).

Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zdolności / talenty — wykorzystujemy to i uzupełniamy się nawzajem, przez co tworzymy naszą małą wspólnotę. Jeśli tego właśnie szukasz, to serdecznie zapraszamy. Możesz przyjść dowolnego dnia, na dowolne spotkanie lub wybraną Mszę. Spotkania odbywają się w naszych salach z tyłu kościoła, a Msze — zarówno w klasztorze, jak i w kościele.

To jak, kiedy się widzimy?