Rozpoczęcie Kursu Lektorskiego

Miejsce: Warszawa. Kościół seminaryjny

Kandydaci chcący uczestniczyć w kursie powinni zgłosić się na pierwsze spotkanie z pismem od księdza proboszcza, opatrzonym pieczęcią parafialną

Wystawa pt. „Apokalipsa. Dürer – Lebenstein – Majka”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wystawa, zorganizowana wspólnie przez Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i Galerię Roi Doré prezentuje trzy cykle ilustracji do Apokalipsy św. Jana, stworzone przez Albrechta Dürera (1496-1498), Jana Lebensteina (1985) i Artura Majkę (2018-2019)

III edycja wystawy „Anima Mea”

Miejsce: Dobre Miejsce

Dobre Miejsce serdecznie zaprasza na wystawę w ramach projektu Anima Mea organizowanego przez fundację Betesda. To już trzecia edycja wystawy o duszy tym razem wystawa będzie prezentowana w Galerii Krużganek.

Wystawa czasowa pt. „Nowosielski. Malarz, filozof. teolog”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wystawa prezentuje projekty i szkice sakralne autorstwa Jerzego Nowosielskiego z okresu 1940-1998.

Piesza pielgrzymka do sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego

Parafia: Słomczyn. Św. Zygmunta

Wspólna Msza św. o godz. 12.00 w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach

35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Miejsce: Jasna Góra

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21-22 września pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia”. Organizatorem jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. połączona z nabożeństwem do św. Rity

Parafia: Warszawa. Bł. Władysława z Gielniowa

Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Rity i nabożeństwo ku czci św. Rity odprawiane są w każdą 3 sobotę miesiąca o godz. 18.00.

Spotkanie z Syryjczykami z Aleppo

Parafia: Warszawa. Św. Franciszka z Asyżu

Dwoje młodych z Aleppo wraz z ks. Butrusem Kassis podczas wizyty w Polsce spotka się darczyńcami programu „Rodzina Rodzinie”, dzięki któremu rodziny na Bliskim Wschodzie otrzymują wsparcie

Odpust ku czci Opatrzności Bożej

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie

Uroczystości odpustowe potrwają dwa dni. W sobotę o godz. 10:00 adoracja, po niej o 10:30 modlitwa różańcowa. Następnie konferencja o. Piotra Szczepańskiego, franciszkanina, pt. „Czy warto się modlić, skoro Opatrzność Boża czuwa nad nami?”. Po niej msza św. o godz. 12:00. Natomiast w niedzielę o godz. 12:00 uroczysta msza święta.