Katechezy neokatechumenalne

Parafia: Warszawa. Św. Zygmunta

Katechezy dla młodzieży i dorosłych, dla wszystkich, i tych którzy są z siebie zadowoleni i tych, którym trudno odkryć w historii swego życia miłość Boga – Ojca, w poniedziałek i czwartek na godz. 19:45 do górnego kościoła.

Tajemnica piękna – wystawa J. Błońskiej

Miejsce: Dobre Miejsce

Gdzie tkwi tajemnica piękna? Podążając za pytaniem zapraszamy na wystawę prac autorstwa Joanny Błońskiej. Wernisaż odbędzie się 03.03 o godz. 12:00 w Galerii Krużganek.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym REO

Parafia: Łomianki. Św. Małgorzaty DM
Wspólnota: Odnowa w Duchu Świętym

Spotkania w każdy poniedziałek od marca do maja o godz. 19.00 w kościele dolnym, ul. Warszawska 121 w Łomiankach

„W mocy Bożego Ducha” Gorzkie żale z katechezą o Duchu Świętym.

Parafia: Warszawa. Zwiastowania Pańskiego

Katechezy głosi ks. prof. Piotr Tomasik

Wystawa wielkopostna pt. „Przedstawienia pasyjne w sztuce”

Miejsce: Księgarnia na Miodowej

W dniach 16-23 marca w Księgarni na Miodowej będzie można oglądać wystawę wielkopostną zatytułowaną „Przedstawienia pasyjne w sztuce”. Dzieła sztuki, które będziemy prezentować zostały wykonane za pomocą różnych technik artystycznych – od pasteli przez oleje po technikę akwaforty czy akwatinty.

Wystawa czasowa „Niebieska trumna; Marek Jaromski – grafika, Ernest Bryll – słowa”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wystawa potrwa do 28 kwietnia

Kongres „W trosce o młodych”

Miejsce: UKSW, kampus przy ul. Wóycickiego 1/3

Podczas otwarcia kongresu ks. prałatowi Pawłowi Ptasznikowi z sekretariatu stanu Stolicy Apostolskiej zostanie wręczony medal „Fides et Ratio”. W uroczystości weźmie udział kard. Kazimierz Nycz

Misterium Męki Pańskiej

Parafia: Ołtarzew. NMP Królowej Apostołów
Organizator: WSD Pallotynów

Tegoroczne Misterium przygotowane przez pallotyńskich kleryków z Ołtarzewa nosi tytuł „Nie z tego świata”.

Projekcja Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Anna”

Miejsce: Sala Caritas, ul. Krakowskie Przedmieście 62, wejscie od ulicy Bednarskiej
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie św. Anny

W tym roku dyskusje dotyczą filmów poruszających temat męskości i kobiecości.