75. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

We wszystkich kościołach archidiecezji warszawskiej 1 sierpnia w godzinie „W” odezwą się kościelne dzwony. Jak co roku, również w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wierni będą pamiętać w modlitwie o poległych w tym zrywie

O godz. 10:30 zostaną zapalone znicze przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. Natomiast punktem centralnym obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania będą uroczystości i modlitwa przy pomniku „Gloria Victis” w godzinie „W”. Jak co roku weźmie w nich udział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Następnie o godz. 19.30 na Cmentarzu Powstańców Warszawy weźmie udział w uroczystości przy pomniku „Polegli – Niepokonani”, gdzie zostaną odmówione modlitwy ekumeniczne. Następnie około godziny 21.00 kard. Nycz, odprawi Mszę świętą na tym cmentarzu.