Koncert Chóru Polskiego św. Kingi z Węgier

Parafia: Warszawa. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny na Muranowie
Misją chóru jest pielęgnowanie własnych narodowych tradycji oraz szerzenie i propagowanie znajomości polskiej kultury muzycznej wśród polsko-węgierskiej społeczności

Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów „Polonia Semper Fidelis” VI Zjazdu Chórów Polonijnych, którego organizatorem jest Fundacja Ave Patria.

Chór ubogaci także śpiewem Mszę św. o godz. 12.30.

Chór Polski św. Kingi powstał z inicjatywy ks. Leszka Kryży (proboszcza Polskiej Parafii Personalnej) oraz Szilvesztra Rostettera (organisty, kompozytora i wykładowcy) we wrześniu 2005 roku dzięki wsparciu Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha i Polskiej Parafii Personalnej.

Chór działa pod przewodnictwem Szilvesztra Rostettera. Kultywując radość wspólnego śpiewania chórzyści spotykają się na cotygodiowych próbach w Domu Polskim. Repertuar stanowią polskie pieśni kościelne, patriotyczne, tradycyjne pieśni ludowe, a także wersje pieśni artystycznych, przetworzone specjalnie na potrzeby Chóru.

Chórzyści systematycznie biorą udział w uroczystościach kościelnych i świeckich, w międzynarodowych festiwalach, zarówno na Węgrzech jak i za granicą.

Misją Chóru jest pielęgnowanie własnych narodowych tradycji oraz szerzenie i propagowanie znajomości polskiej kultury muzycznej wśród polsko-węgierskiej społeczności.

Z okazji jubileuszu 5-lecia oraz 10-lecia Chóru zostały wydane płyty CD. Będzie je można nabyć po koncercie