Msza w Tygodniu Modlitw o Nowe Rodziny

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore odprawi w katedrze św. Jana Chrzciciela Mszę świętą na zakończenie Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny.

W odpowiedzi na znak naszych czasów – „cywilizację samotności”, w kontekście synodu biskupów o rodzinie, duszpasterstwa osób stanu wolnego zapraszają do wspólnej modlitwy o nowe powołania do małżeństwa oraz o odwagę i dojrzałość w tworzeniu nowych rodzin.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny podkreśla wagę inicjatyw duszpasterskich dla osób stanu wolnego. Owoce małżeństwa zależą od jego źródeł, sięgających nie tylko formacji narzeczeńskiej lub doświadczeń wzrastania w rodzinie, ale również – w znacznej mierze – świadomego rozwoju w czasie życia w pojedynkę i podejmowania dojrzałych decyzji.

Inicjatywa wychodzi naprzeciw współczesnego problemu życia w pojedynkę, dotykającego coraz więcej osób, zwłaszcza mieszkańców wielkich miast. W kontekście niezrealizowanego powołania do małżeństwa słowa Matki Teresy nabierają nowego znaczenia: „Największym ubóstwem człowieka nie jest bieda ani trąd, lecz samotność i poczucie bycia niechcianym”. Nowe formy służby i modlitwy poświęconej temu ubóstwu stają się nieodzowne.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu – szczególnego czasu oczekiwania na radosne, rodzinne święta, na narodziny Nowego Życia, na najbliższe spotkanie wcielonego Boga z człowiekiem.

Grafik spotkań i modlitw jest dostępny na www.przystanrozwoju.pl/tydzien-modlitw-o-nowe-rodziny. Organizatorzy zapraszają również do dołączania tej intencji do modlitw indywidualnych i wspólnotowych.

tydzien-2