Rekolekcje artystyczne „Anima Mea”

Miejsce: Dobre Miejsce

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury oraz Fundacja Betesda mają zaszczyt zaprosić na REKOLEKCJE ARTYSTYCZNE składające się z różnych warsztatów. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Anima MEA, w który zaangażowało się duże grono artystów i twórców, a patronat nad nim objął bp Michał Janocha.

„Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju, zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” – św. Jan Paweł II – List do artystów (fragm.)

Podążając za myślą Jana Pawła II, razem zastanowimy się jak możemy uczynić nasze życie dziełem sztuki. Artystyczny wymiar wydarzenia na pewno pomoże uczestnikom w poszerzaniu odkrytych dotychczas horyzontów duchowych.

Te rekolekcje są dla Was. Kierujemy je do wszystkich osób zainteresowanych refleksją opartą o analizę własnej kondycji duchowej i chcących ją wyrazić w formie artystycznej.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas rekolekcji odbędą się warsztaty:
– MUZYCZNE – poprowadzą Jakub Tomalak, ks. Grzegorz Mączka oraz Agnieszka Kowalik
– MALARSKIE – poprowadzi Ann Kate
– ILUSTRACJI – poprowadzi Weronika Żurowska
– FOTOGRAFICZNE – poprowadzi Karol Pantelewicz
– RZEŹBY I CERAMIKI – poprowadzą Przemysław Lepszy oraz Zbigniew Podgórski.

Słowo podczas rekolekcji wygłosi ks. Grzegorz Mączka

Szczegóły i zapisy: www.dobremiejsce.org