Wydarzenia: wykład

Wykład pt. „Prawa i wolność człowieka w ujęciu Prymasa Tysiąclecia”

Miejsce: ,,Civitas Christiana”, ul. Nowogrodzkaj 12/4

Gościem specjalnym Prymasowskich Wykładów Otwartych będzie ks. prof. Robert Nęcek

„Duchowość dla Warszawy” pt. „Charbel. Święty inny niż wszyscy”

Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza

O świętym Charbelu, Kościele maronickim i jego duchowości opowiedzą o. dr Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz z Bliskiego Wschodu oraz o. dr Marek Kotyński CSsR, teolog duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Spotkanie dla oblatów i zainteresowanych duchowością benedyktyńską

Miejsce: Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

Opiekunem jest s. Maria Dominika OSBap. Spotkanie w salce za zakrystią – prowadzi o. Włodzimierz Zatorski OSB

Warszawskie Spotkania Benedyktyńskie

Miejsce: Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

W programie: konferencje tematyczne połączone z Mszą świętą. W lutym pt. „Otworzyć się na Słowo Boże”

Wykład otwarty z cyklu „Wokół myśli Jana Pawła II”

Miejsce: sala Caritas na I piętrze, ul. Krakowskie Przedmieście 62 (wejście od ul. Bednarskiej)
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie św. Anny

Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej działające przy Duszpasterstwie Akademickim świętej Anny wraz z Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na cykl wykładów poświęconych nauczaniu świętego papieża z Polski.

Konwersatorium z cyklu „Boży program dobrego życia”

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Na konwersatoria prowadzone przez ks. Bogdana Bartołda, proboszcza parafii archikatedralnej zapraszamy w I i III środę miesiąca po wieczornej Mszy świętej. W programie modlitwa, refleksja i dyskusja

Wykłady otwarte: „O Wcieleniu”

Parafia: Warszawa. Św. Dominika

„Słowo stało się ciałem: Wcielenie jako relacja mieszana według św. Tomasza z Akwinu” to temat wykładu, jaki przedstawi o. prof. Thomas Weinandy OFM Cap.