Wydarzenia: kultura

Wystawa pt.”Bogu i Ojczyźnie. Kościół w służbie Niepodległej”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wystawa „Bogu i Ojczyźnie. Kościół w służbie Niepodległej” przybliża cichych bohaterów naszej Niepodległości, którzy często w ukryciu, posługujący się ubogimi środkami, formowali moralność i duchowość narodu, a przez to przyczynili się do kształtowania sumień i wolnościowych pragnień Polaków.

Wystawa pt. „Oblicze Tajemnicy”

Miejsce: Dobre Miejsce

Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę s. Natanaeli Błażejczyk: „Oblicze Tajemnicy”.

Wystawa ikon pt. „Czas śmierci/Czas życia”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej już po raz drugi prezentuje ikony powstałe podczas Międzynarodowych Plenerów Ikonopisów w Nowicy. Na wystawie można obejrzeć ok. 50 ikon.

Schola akademicka

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”

Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” zaprasza na próby scholi akademickiej pod okiem profesjonalnego dyrygenta.

„Ułaskawienie” – premiera filmu Jana Jakuba Kolskiego

Miejsce: Dobre Miejsce

Premierowy pokaz najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego pt. „Ułaskawienie” zdobywcy trzech nagród na ostatnim Festiwalu w Gdyni: za scenariusz, kostiumy i najlepszą rolę kobiecą dla Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Spotkanie filmowe poprowadzi dziennikarka Dorota Kołodziejczyk.

Oprowadzanie po wystawie czasowej „Czas śmierci/Czas życia”

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Czas śmierci/ Czas życia”. O warsztatach w Nowicy, artystach i ikonach opowiadać będzie Katarzyna Jakubowska – kurator wystawy. Wystawa czasowa czynna do 10 marca.

Pokaz filmu pt. „Chata”

Miejsce: Dobre Miejsce

Spotkanie filmowe wokół ekranizacji światowego bestsellera, który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości a także wykładowca PWTW.

Studencki Kurs Gitarowy

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”

Wszystkich studentów zainteresowanych nauką gry na gitarze zapraszamy na kurs w Duszpasterstwie Akademickim „Sandał”.

Tajemnica piękna – wystawa J. Błońskiej

Miejsce: Dobre Miejsce

Gdzie tkwi tajemnica piękna? Podążając za pytaniem zapraszamy na wystawę prac autorstwa Joanny Błońskiej. Wernisaż odbędzie się 03.03 o godz. 12:00 w Galerii Krużganek.