Wydarzenia: kultura

Wystawa czasowa

Miejsce: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Wystawa SZTUKA KRZYŻA. KRZYŻ W SZTUCE zorganizowana przez paryską Galerię Roi Doré i Muzeum Archidiecezji Warszawskiej podejmuje zagadnienie wykorzystania motywu krzyża w sztuce od starożytności po dzień dzisiejszy. W Paryżu prezentowana była od listopada 2016 r. do lutego 2017 r. i cieszyła się dużym sukcesem. Warszawska wystawa składa się z ponad 70 różnorodnych prac, 50 artystów polskich i zagranicznych.

Misterium Męki Pańskiej pt. „Jezus – Źródło Życia”

Miejsce: Dom Formacyjno-Rekolekcyjny przy WSD Księży Pallotynów

Tegoroczne misterium zostało przygotowane na podstawie Ewangelii wg św. Jana. Autorem scenariusza i reżyserem jest Maciej Krzywiński SAC, alumn V roku pallotyńskiego seminarium duchownego.

Misterium Męki Pańskiej pt. „Jezus – Źródło Życia”

Miejsce: Dom Formacyjno-Rekolekcyjny przy WSD Księży Pallotynów

Wieczory filmowe

Parafia: Warszawa. Św. Michała Archanioła na Mokotowie

W parafialnej kawiarni „Pod Parasolem” co sobotę odbywają się Wieczory filmowe. Tym razemfilm „Wielka Cisza” opowiadający o głównym klasztorze kartuzów we Francji.

Koncert pt. „Św. Brat Albert i bł. Honorat Koźmiński – Świadkowie Miłosierdzia”

Parafia: Warszawa. Św. Augustyna na Muranowie

W programie utwory klasyczne, pieśni patriotyczne i religijne

Koncert Pasyjny pt. „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”

Parafia: Warszawa. Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim

Koncert z udziałem Jerzego Zelnika i Baltic Neopolis Ensemble przygotowano w ramach projektu „14 katedr” a bazylika Świętego Krzyża jest jedną z 14 świątyń w Polsce, w których jest prezentowany.

Warszawskie Laboratorium Wiary

Miejsce: Teatr Roma

To doroczne spotkanie wolontariuszy i zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieży. Głównym punktem spotkania będzie spektakl Teatru A z Gliwic. Zaproszenia do odbioru.