Wydarzenia: modlitwa

Peregrynacja ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju”

Parafia: Ołtarzew. NMP Królowej Apostołów

Modlitwa o pokój na świecie przy ołtarzu adoracyjnym, który peregrynuje po Polsce, ale jego miejscem przeznaczenia jest sanktuarium w Rwandzie.

Spotkanie grupy medytacyjnej

Miejsce: Kościół pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła

Grupa działa w ramach Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM).

Msza w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela

Odprawiana jest w Archikatedrze Warszawskiej każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00. Po jej zakończeniu, w kaplicy Prymasa Tysiąclecia odmawiana jest modlitwa o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Msza św. łacińska z chorałem gregoriańskim

Miejsce: Kościół seminaryjny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca

W każdy czwartek o 18.30 klerycy warszawskiego seminarium zapraszają na Mszę św. z wyjątkową oprawą

Monastyczna Liturgia Godzin z benedyktynkami sakramentkami

Miejsce: Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

Do wspólnej modlitwy zapraszają siostry Benedyktynki od Nieustannej Adoracji Najświętszego Sakramentu

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Warszawa-Zakroczym

Miejsce: Kościół ojców kapucynów pw. Przemienienia Pańskiego

Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w kościele kapucynów. Trasa nawiązuje do postaci bł. o. Honorata Koźmińskiego, który po kasacie zakonów po Powstaniu Styczniowym, przebył podobną drogę z Warszawy do Zakroczymia.

Seminarium Odnowy Wiary

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu
Formacja: Wspólnota Ruchu Światło-Życie

Parafia Najświętszego Zbawiciela i Ruch Światło-Życie zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary, czyli rekolekcje skierowane do młodzieży, studentów i dorosłych.

„Ósme słowo”. Adoracja krzyża

Miejsce: Kościół seminaryjny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca

Wokół siedmiu słów, które Chrystus wypowiedział na krzyżu, są zbudowane tegoroczne rozważania kleryków warszawskiego seminarium w ramach Adoracji Krzyża.

Msza z okazji XII Marszu Świętości Życia

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela

Eucharystii w archikatedrze św. Jana Chrzciciela będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Premiera inscenizacji pasyjnej „Mysterium Doloris”

Parafia: Warszawa. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus we Włochach

Trzecia odsłona inscenizacji pasyjnej w reżyserii ks. Jacka Gomulskiego. Bezpłatne bilety w kancelarii parafialnej.