Wydarzenia: rekomendowane

II Światowy Dzień Ubogich

Już po raz drugi Kościół będzie obchodził w niedzielę 18 listopada Światowy Dzień Ubogich. Kard. Kazimierz Nycz zasiądzie do świątecznego obiadu z ubogimi i bezdomnymi w nowo otwartej siedzibie Wspólnoty Sant’Egidio w Warszawie. Caritas Archidiecezji Warszawskiej wraz z organizacjami niosącymi pomoc bezdomnym zaprasza potrzebujących na posiłek a Fundacja Kapucyńska na Miodowej przygotowała koncerty artystów, którzy zagrają dla bezdomnych. Tego dnia, parafie archidiecezji warszawskiej będą modlić się w intencji ubogich. Zainspirowane papieskim orędziem na ten dzień, zorganizują też konkretną pomoc na rzecz potrzebujących.

II Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Warszawskiej

Parafia: Warszawa. Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim

W programie m.in. Msza święta oraz spotkanie br. Marianem Markiewiczem, kierowcą kard. Karola Wojtyły

Jubileuszowa Msza św. z okazji 780 lat istnienia parafii św. Katarzyny

Parafia: Warszawa. Św. Katarzyny

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz

Duchowość dla Warszawy nt. „Czy możliwe są cuda w XXI wieku?”

Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza

Wykład dotyczyć będzie katolickiej wizji choroby i uzdrowienia, działań grup charyzmatycznych i mszy o uzdrowienie. Wykład wygłoszą: ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW oraz ks. prof. Krzysztof Guzowski KUL.

Msza w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Jak co miesiąc – każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej. Po jej zakończeniu, w kaplicy Prymasa Tysiąclecia odmawiana jest modlitwa o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Kurs liturgiczny dla fotografów

Miejsce: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie – Collegium Joanneum

Zgłoszenia do 23 listopada przyjmuje Papieski Wydział Teologiczny Collegium Joanneum

Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny

Miejsce: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne

W wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego zapraszają na modlitwę Akatystem. Ten hymn maryjny składa się z 24 strof

Premiera spektaklu „Słodycz” w wykonaniu kleryków

Miejsce: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne

Tegoroczna sztuka kleryków III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego powstała w oparciu o poezję Cypriana Kamila Norwida

Jubileusz 70-lecia parafii św. Szczepana

Parafia: Warszawa. Św. Szczepana

Z okazji jubileuszu 70-lecia erygowania parafii św. Szczepana w Warszawie na Mokotowie uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.