Wydarzenia: rekomendowane

Msza w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym

Parafia: Warszawa. Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście

To główny punkt dnia w wybranym na dany dzień Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. José Sáncheza del Río, 14-letniego Męczennika Cristero

Parafia: Warszawa. Św. Antoniego z Padwy

Po każdej Mszy św. w niedzielę 24 marca będzie można im oddać cześć.

Modlitewne spotkanie chrześcijan i muzułmanów z okazji Zwiastowania Pańskiego

Miejsce: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie – Collegium Bobolanum

W nabożeństwie 25 marca wezmą udział bp Rafał Markowski – przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, Nedal Abu Tabaq, mufti Ligi Muzułmańskiej w RP oraz Mirzogolib Radzhabaliev, imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w RP w Białymstoku

Msza w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Jak co miesiąc – każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej. Po jej zakończeniu, w kaplicy Prymasa Tysiąclecia odmawiana jest modlitwa o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

„Duchowość dla Warszawy” pt. Jak znaleźć pustynię w codziennym życiu?

Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza

Kolejny wykład otwarty z serii „Duchowość dla Warszawy” zaplanowano na 28 marca o godz. 19.00. Goścmi specjalnymi będą: o. dr Szymon Hiżycki, opat tyniecki oraz s. Joanna z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich

Otwarcie interaktywnej wystawy „Śladami Jezusa”

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie

Od 29 marca 2019 r. w sąsiedztwie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie można przenieść się do Jerozolimy czasów Jezusa. A będzie to możliwe dzięki wyjątkowej, multimedialnej wystawie „Śladami Jezusa”. Ta stworzona z rozmachem, interaktywna produkcja edukacyjna pozwoli zwiedzającym zanurzyć się w realiach świata sprzed 2000 lat. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca.

Czuwanie w 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Miejsce: Plac Piłsudskiego
Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

2 kwietnia od godz. 21.00 Centrum Myśli Jana Pawła II będzie obecne na placu Piłsudskiego w Warszawie, aby towarzyszyć warszawiakom w tradycyjnym w tym dniu wieczornym czuwaniu. Weźmie w nim udział także kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Wielkopostne rekolekcje w języku ukraińskim

Miejsce: Kościół dominikanów pw. św. Jacka

Dominikanie z klasztoru św. Jacka na Nowym Mieście zapraszają na rekolekcje w języku ukraińskim, które wygłosi o. Aleksander Orichowski OP