Wydarzenia: wydarzenie

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

Parafia: Warszawa. Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim

Stowarzyszenie SINICUM zaprasza na Mszę w bazylice Świętego Krzyża. Po niej prelekcję nt. Kościoła w Chinach wygłosi ks. Jan Hou.

Święcenia prezbiteratu

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście

Kard. Kazimierz Nycz udzieli święceń prezbiteratu 17 diakonom archidiecezji warszawskiej.

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Ruchu Duchowości Małżeńskiej

Parafia: Warszawa. NMP Królowej Wyznawców

Mszy św. podczas pielgrzymki ruchu Equipes Notre-Dame będzie przewodniczyć kard. Nycz. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji rodzin.

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Kazimierza Kalinowskiego

Parafia: Warszawa. Św. Zygmunta

Ksiądz prałat Kazimierz Kalinowski obchodzi 60. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Mszy św. w jego intencji będzie przewodniczyć bp Michał Janocha.

Konferencja naukowa w 600- lecie urzędu Prymasa

Miejsce: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Urząd Prymasa w Kościele polskim (XV-XX w.). Geneza- oddziaływanie- znaczenie”

Msza święta z okazji imienin bp. Mariana Dusia

Bp Duś urodził się 25 czerwca 1938 roku. Mając 30 lat został wyświęcony na kapłana przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Sakrę biskupią przyjął w 1986 roku. W wieku 75. lat biskup pomocniczy przeszedł na emeryturę.

V Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Miejsce: Jasna Góra
Organizator: Żywy Różaniec

Pielgrzymka członków kół żywego różańca na Jasną Górę odbędzie się 2-3 czerwca pod hasłem: „Idźmy i głośmy jak Maryja”.