Wydarzenia: wydarzenie

Dziedziniec Dialogu. Debata „Gdzie jesteś, piękno? Między gustem, ekspresją i transcendencją”

Miejsce: Teatr Wielki - Opera Narodowa, Plac Teatralny 1

Debata odbędzie się z udziałem Jana Kidawy-Błońskiego, prof. Jacka Kopcińskiego, dr Małgorzaty Ludwisiak i prof. Pawła Susida

Requiem Mozarta w 168. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina

Parafia: Warszawa. Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim

W świątyni, w której spoczywa serce Chopina odbędzie się koncert, podczas którego zostanie wykonane Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta – utwór, który zabrzmiał, zgodnie z wolą kompozytora, podczas jego pogrzebu w paryskim kościele św. Magdaleny 30 października 1849 roku.

Dziedziniec Dialogu. Debata „Wiara a kryzys demokracji liberalnej”

Miejsce: Aula Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Debata odbędzie się z udziałem: Leszka Jażdżewskiego, dr. Pawła Kowala, dr. Krzysztofa Mazura i Aleksandra Smolara

Dziedziniec Dialogu. Debata „Głos(y) Kościoła”

Miejsce: Dom Arcybiskupów Warszawskich

Debata odbędzie się z udziałem: ks. prof. Pawła Bortkiewicza, ks. prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, ks. prof. Dariusza Kowalczyka SJ i ks. prof. Alfreda Wierzbickiego

33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Parafia: Warszawa. Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu

Uroczysta Msza św. w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości rozpocznie koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.

Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

Parafia: Warszawa. Świętej Trójcy

Rozpoczęcie w piątek, Mszą św. o godz. 18.00 w kościele. Zakończenie w niedzielę, Mszą św. o godz. 12.00.

Wspólna modlitwa miłośników przyrody

Tematem spotkań formacyjnych w roku akademickim 2017/2018 jest osoba Najświętszej Maryi Panny – Miłośniczki życia. Spotkaniem inaugurującym będzie wspólna pielgrzymka przyrodników do Gietrzwałdu.

Rozpoczęcie kursu chorału gregoriańskiego

Miejsce: Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza

Kurs dla osób z przygotowaniem muzycznym. Wymagana znajomość nut i umiejętność śpiewania. Zajęcia prowadzą wykładowcy Studium Muzyki Kościelnej z archidiecezji łódzkiej

Święcenia kapłańskie w Monastycznych Wspólnotach Jerozolimskich

Miejsce: Kościół Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich pw. Matki Bożej Jerozolimskiej

Na Mszy św. o godz. 11.00 diakon Dariusz Tubacki z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk bp. Michała Janochy.