Rozpoczęcie kursu bierzmowania dla dorosłych

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „SANDAŁ”
Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o godz. 20.00 w kościele. Bierzmowanie 18 marca (niedziela) o godz. 13.00

Dla osób starszych – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjęli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie Sandał.

KIEDY? GDZIE? >> Kurs przygotowawczy rozpocznie się 29 stycznia 2018 roku. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i niektóre czwartki o 20.00 w kościele.

JAK DŁUGO? >> Na kurs złoży się około 10 spotkań związanych z tematyką sakramentalną w poniedziałki i próba przed ceremonią bierzmowania w czwartek. Każde spotkanie potrwa ok. 1 godziny. Przewidywane zakończenie kursu i przyjęcie sakramentu – w niedzielę 18 marca 2018 roku o godz. 13.00.

DOKUMENTY? >> Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć akt chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowanie wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza.

Kandydaci spoza parafii Najświętszego Zbawiciela powinni dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Dokumenty te należy dostarczyć najpóźniej do trzeciego spotkania w dniu 12 lutego 2018.

ZAPISY  >> formularz zgłoszeniowy.

DATY SPOTKAŃ >> 29 stycznia, 1 lutego (czwartek), 12 lutego, 19 lutego, 26 lutego, 1 marca (czwartek), 5 marca, 8 marca (czwartek), 12 marca, 15 marca – próba przed uroczystością.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr Rymuza) >> można skorzystać z formularza kontaktowego.