Rozpoczęcie kursu bierzmowania dla dorosłych

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”
Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o godz. 20.00 w kościele. Bierzmowanie na początku grudnia 2019.

Dla osób starszych – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjeli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy Parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”.

>> KIEDY? GDZIE?
Kurs przygotowawczy rozpocznie się 14 października 2019 roku (poniedziałek). Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o 19.30 w kościele przy pl. Zbawiciela (górny kościół).

>> JAK DŁUGO?
Na kurs złoży się 10 spotkań związanych z tematyką sakramentalną i próba przed ceremonią bierzmowania. Każde spotkanie trwa około godziny. Przewidywane zakończenie kursu i przyjęcie sakramentu – 7 grudnia 2019 roku (sobota), podczas Mszy świętej o 18.30. By zostać dopuszczonym do bierzmowania można opuścić jedynie jedno spotkanie (poza próbą, w której udział jest obowiązkowy). Zaświadczenia lekarskie i inne nie są dodatkowo brane pod uwagę.

>> DOKUMENTY?
Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć świadectwo chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowanie wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza na pełnienie tej funkcji. Jeżeli jesteś spoza Parafii Zbawiciela, możesz przystąpić do sakramentu, należy jednak dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Powyższe dokumenty należy dostarczyć do czwartego spotkania (włącznie).

>> ZAPISY
Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie >> wypełnij formularz zgłoszeniowy!

>> DATY SPOTKAŃ
14 października, 17 października, 21 października (o 20.30, potrwa 2 godziny), 28 października, 4 listopada, 14 listopada, 18 listopada, 25 listopada, 2 grudnia, 5 grudnia (obowiązkowa próba przed uroczystością). Organizator zastrzega sobie prawo do zmian powyższych terminów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr RYMUZA) >> wyślij wiadomość.