Rozpoczęcie kursu bierzmowania dla dorosłych

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”
Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o godz. 20.00 w kościele. Bierzmowanie pod koniec czerwca 2019.

Dla osób starszych – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjeli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy Parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”.

>> KIEDY? GDZIE?
Kurs przygotowawczy rozpocznie się 6 maja 2019 roku (poniedziałek). Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o 20.00 w kościele przy pl. Zbawiciela (górny kościół).

>> JAK DŁUGO?
Na kurs złoży się 10 spotkań związanych z tematyką sakramentalną i próba przed ceremonią bierzmowania. Każde spotkanie trwa około godziny. Przewidywane zakończenie kursu i przyjęcie sakramentu – 16 czerwca 2019 roku (niedziela), podczas Mszy świętej o 13.00. Uwaga! By zostać dopuszczonym do bierzmowania można opuścić jedynie jedno spotkanie. Zaświadczenia lekarskie i inne nie są dodatkowo brane pod uwagę.

>> DOKUMENTY?
Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć świadectwo chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowanie wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza na pełnienie tej funkcji. Jeżeli jesteś spoza Parafii Zbawiciela, możesz przystąpić do sakramentu, należy jednak dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Powyższe dokumenty należy dostarczyć do czwartego spotkania (włącznie).

>> ZAPISY
Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie >> wypełnij formularz zgłoszeniowy.

>> DATY SPOTKAŃ
6 maja (poniedziałek), 13 maja (poniedziałek), 16 maja (czwartek), 20 maja (poniedziałek), 23 maja (czwartek), 27 maja (poniedziałek), 3 czerwca (poniedziałek), 10 czerwca (poniedziałek), 15 czerwca (sobota, 11.00) – próba przed uroczystością. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany podanych terminów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr RYMUZA) >> wyślij wiadomość.