Rozpoczęcie kursu bierzmowania dla dorosłych

Parafia: Warszawa. Najświętszego Zbawiciela
Wspólnota: Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”
Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o godz. 20.00 w kościele. Bierzmowanie pod koniec marca 2019.

Dla osób starszych – zwłaszcza studentów – którzy nie przyjeli jeszcze bierzmowania, przewidziany jest cykl spotkań o charakterze wykładowo-konwersatoryjnym organizowany przez działające przy Parafii Najświętszego Zbawiciela Duszpasterstwo Akademickie „Sandał”.

>> KIEDY? GDZIE?
Kurs przygotowawczy rozpocznie się 18 lutego 2019 roku (poniedziałek). Spotkania odbywają się w poniedziałki i niektóre czwartki o 20.00 w kościele przy pl. Zbawiciela (górny kościół).

>> JAK DŁUGO?
Na kurs złoży się 10 spotkań związanych z tematyką sakramentalną i próba przed ceremonią bierzmowania. Każde spotkanie trwa około godziny. Przewidywane zakończenie kursu i przyjęcie sakramentu – 25 marca 2019 roku (poniedziałek), podczas Mszy świętej o 18.30.

>> DOKUMENTY?
Przed przystąpieniem do sakramentu należy dostarczyć świadectwo chrztu, informację o wybranym imieniu do bierzmowania oraz imię i nazwisko świadka bierzmowanie wraz z odpowiednią zgodą jego proboszcza. Jeżeli jesteś spoza Parafii Zbawiciela, możesz przystąpić do sakramentu, należy jednak dostarczyć zgodę własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania poza parafią. Powyższe dokumenty należy dostarczyć do czwartego spotkania (włącznie).

>> ZAPISY
Jeżeli chcesz wziąć udział w kursie >> wypełnij formularz zgłoszeniowy.

>> DATY SPOTKAŃ
18 lutego (poniedziałek), 25 lutego (poniedziałek), 28 lutego (czwartek), 4 marca (poniedziałek), 7 marca (czwartek), 11 marca (poniedziałek), 13 marca (środa) – 19.30, 18 marca (poniedziałek), 21 marca (czwartek) – próba przed uroczystością. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany podanych terminów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej lub kontaktując się z księdzem odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania dorosłych (ks. Piotr RYMUZA) >> wyślij wiadomość.