Rozpoczęcie przygotowania dorosłych do Chrztu, Eucharystii i Bierzmowania

Parafia: Warszawa. Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście
W parafii katedralnej przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów Chrztu, Eucharystii i Bierzmowania rozpocznie się we wrześniu. Przyjęcie tych sakramentów planowane jest na Wielkanoc 2020 r.

Osoby dorosłe, pragnące przyjąć sakrament Chrztu św, przez co włączają się do wspólnoty Kościoła katolickiego i stają się Dziećmi Bożymi, zapraszamy do uczestnictwa w przygotowaniu prowadzonego dla katechumenów. Przygotowanie jednocześnie obejmuje wprowadzenie do świadomego przyjęcia Bierzmowania i Eucharystii.

Spotkania będą odbywały się w sali parafialnej przy ul. Kanonia 6. Kilkumiesięczne przygotowanie kończy się przyjęciem sakramentów na Wielkanoc.

Zapisy drogą elektroniczną: [email protected]

Odpowiedzialny za przygotowanie: ks. Bartosz Szoplik

„Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca”. Rz 6, 3-4