Warszawskie Spotkania Benedyktyńskie: „Modlitwa – spotkać się z Bogiem w sercu”

Miejsce: Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza
W programie spotkań z cyklu "Warszawskie Spotkania Benedyktyńskie" prowadzonych przez benedyktynów tynieckich znajdą się konferencje tematyczne połączone z Mszą świętą

Warszawskie Spotkania Benedyktyńskie w roku 2019/2020 odbędą się w następujące soboty w godz. 9-11:

• 28 września: Liturgia – uczestniczyć w Bożym dziele (o. Włodzimierz Zatorski OSB)
  • 26 października: Modlitwa – spotkać się z Bogiem w sercu (o. Włodzimierz Zatorski OSB)
  • 30 listopada: Modlitwa benedyktyńska: Augustyn Baker OSB i tradycja angielska (br. Grzegorz Hawryłeczko)
  • 25 stycznia: Przyjaźń według Jana Kasjana i Elreda z Rievaulx (o. Brunon Koniecko OSB)
  • 29 lutego: Kim był św. Benedykt? Czytanie drugiej księgi „Dialogów” św. Grzegorza Wielkiego (1) (o. opat Szymon Hiżycki OSB)
  • 28 marca: Benedyktyńskie narzędzia dobrych uczynków (o. Wojciech Wójtowicz OSB)
  • 25 kwietnia: Śpiew gregoriański – dlaczego, dla kogo i po co? (br. Karol Cetwiński OSB)
  • 30 maja: Ważność milczenia (br. Leopold Rudziński OSB)
  • 27 czerwca: Kim był św. Benedykt? Czytanie drugiej księgi „Dialogów” św. Grzegorza Wielkiego (2) (o. opat Szymon Hiżycki OSB)

Program:

• 9.00 Msza św. z homilią