X Święto Dziękczynienia

Parafia: Warszawa. Opatrzności Bożej w Wilanowie
Pod hasłem "Dziękujemy za chleb" będzie obchodzone już po raz dziesiąty Święto Dziękczynienia.

W niedzielę, 4 czerwca br., przypada X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

• O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.
  • O godz. 11.00 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15) zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.
  • O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.

Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję na poszczególnych jej odcinkach. W sposób szczególny do udziału w procesji zaproszone są środowiska podejmujące na co dzień dzieła miłosierdzia oraz wierni z parafii, ulicami których przejdzie orszak procesyjny. Prosimy o przybycie o godz. 7.45 na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostanie uformowany szyk procesyjny. Do procesji można się dołączyć także przy kościele św. Antoniego Marii Zaccarii.

TRASA PROCESJI BĘDZIE PRZEBIEGAĆ NASTĘPUJĄCYMI ULICAMI:

godz. 8.00 – pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego – kościół św. Aleksandra

godz. 8.25 – kościół św. Aleksandra – Belweder

godz. 8.55 – Belweder – ul. J. Gagarina

godz. 9.10 – ul. J. Gagarina – ul. Sobieskiego

godz. 9.30 – 10.30 – ul. Sobieskiego – kościół św. Antoniego M. Zaccarii

godz. 11.15 – 11.45 – kościół św. Antoniego M. Zaccarii i przejście
Al. Rzeczypospolitej do Świątynia Opatrzności Bożej.

Przed kościołem św. Antoniego M. Zaccarii w pochodzie liturgicznym ustawią się bezpośrednio za krzyżem procesyjnym: sztandary, osoby konsekrowane, orkiestra, relikwie św. Brata Alberta, wierni.