Kardynał w Brańszczyku. Przewodniczył Mszy w święto patronalne Polskiej Prowincji Orionistów

Kard. Kazimierz Nycz przewodniczył Eucharystii w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, która jest patronką Polskiej Prowincji Księży Orionistów ♦ Centralne obchody 100. rocznicy urodzin śp. abp Bronisława Dąbrowskiego - orionisty, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, która jest patronką Polskiej Prowincji Księży Orionistów, w Brańszczyku k. Wyszkowa podczas turnusu wczasorekolekcji dla niepełnosprawnych odbyły się obchody 100. rocznicy urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego – orionisty, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski w latach 1969-1993. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Brama Nieba”.

Głównym punktem dnia była Eucharystia, której o godz. 16 przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Wieczorem uczestnicy spotkania zgromadzili się, by adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji w kształcie Matki Bożej Fatimskiej. Muzyczne uwielbienie Boga poprowadził zespół Eo Nomine.

„Brama Nieba” to jedno z wydarzeń zaplanowanych przez orionistów w ramach 100-lecia urodzin abp. Bronisława Dąbrowskiego, wywodzącego się z tego zgromadzenia. Abp Dąbrowski był biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993, a następnie przeszedł na emeryturę. Zmarł 25 grudnia 1997 r. w Warszawie i został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w kwaterze biskupów pomocniczych warszawskich.

KAI

fot. Wojciech Łączyński