Kim są przyszli księża?

W sobotę 30 maja święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza przyjmą diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater”.

Święcenia kapłańskie przyjmą diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie:

Dariusz Tomasz Deputat z parafii św. Michała Archanioła na Mokotowie, 30 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia magisterskie z historii na Uniwersytecie Warszawskim.

Łukasz Gałązka z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie, 38 lat. Na Politechnice Warszawskiej ukończył studia z zakresu matematyki stosowanej, a następnie przed 9 lat pracował w bankowości.

Konrad Andrzej Jasiński z parafii św. Mikołaja w Tarczynie, 25 lat. Po święceniach diakonatu odbywał praktyki w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie

Wojciech Kasprzyk z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku Kamiennej, 31 lat. Ukończył studia ekonomiczne we Wrocławiu, a po przeprowadzce do Warszawy kontynuował naukę w Szkole Głównej Handlowej. Od 10 lat jest związany z kościołem akademickim św. Anny, w którym był odpowiedzialny za wspólnotę lektorów i koordynację pracy wszystkich grup w duszpasterstwie.

Tomasz Piotr Kołodziejski z parafii w Zabawie, 30 lat. Przez cztery lata formował się w seminarium duchownym w Tarnowie, a po rocznym urlopie dziekańskim przeniósł się do Warszawy.

Jarosław Jan Kopeć z parafii św. Jakuba Apostoła w Górze, 31 lat. Przed wstąpieniem do seminarium pracował jako cukiernik.

Mateusz Kozioł z parafii Wszystkich Świętych w Chorzelowie, 28 lat. Po maturze przez dwa lata studiował i pracował w Krakowie. Formację seminaryjną rozpoczął w Tarnowie, ale po trzech latach i rocznej przerwie przeniósł się do Warszawy.

Szymon Marciniak z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Grodźcu, 35 lat. Przed wstąpieniem do seminarium studiował budownictwo na Politechnice Warszawskiej oraz pracował w biurze konstrukcyjnym.

Grzegorz Perzyna z parafii w Tarczynie, 32 lata. Ukończył studia inżynierskie i magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Łukasz Waldemar Pietraszek z parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, 31 lat. Studiował filozofię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz prowadził własną działalność gospodarczą w branży motoryzacyjnej.

Piotr Sokołowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Lidzbarku, 31 lat. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ukończył studia licencjackie z administracji. Należy do Ordynariatu Polowego, w którym chciałby posługiwać w przyszłości. Ma starszego brata, który również został księdzem.

Maciej Józef Szkopiński z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Warszawie-Ursusie, 25 lat. Do seminarium wstąpił od razu po maturze.

Marcin Szyłejko z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu, 37 lat. Studiował na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który ukończył z tytułem magistra administracji.

Wojciech Turek z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, 24 lata. Przez wiele lat związany z wareckim harcerstwem. Do seminarium wstąpił po maturze.

Paweł Maciej Wojciechowski z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie, 29 lat. Studiował geologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Andrzej Wolski z parafii św. Stanisława Kostki, 34 lata. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej z tytułem inżyniera elektryki.

Artur Edward Wronek z parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, 28 lat. Przed wstąpieniem do seminarium studiował na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej.

oraz z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater”:

Jan Piotr Chaciński z parafii Bogurodzicy Maryi na Jelonkach, 31 lat. Od 17 lat związany z Drogą Neokatechumenalną. Przed wstąpieniem do seminarium studiował na Politechnice Warszawskiej.

Marcin Marek Parol z parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi, 31 lat. Po maturze został przyjęty do seminarium Redemptoris Mater w Londynie, a w czasie jego trwania ewangelizował m.in. w Izraelu, Wielkiej Brytanii oraz na Filipinach. Trzy lata temu wrócił do Polski i kontynuował formację w Warszawie.

Wojciech Kamil Prostko z parafii NMP Fatimskiej w Olsztynie, 25 lat. W czasie formacji seminaryjnej odbywał praktyki misyjne z osobami odpowiedzialnymi za Drogę Neokatechumenalną w archidiecezjach białostockiej i warmińskiej oraz w diecezjach ełckiej i łomżyńskiej.