Klerycy zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie

Alumni warszawskiego seminarium zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 20-22 maja • To propozycja dla mężczyzn - uczniów ostatnich klas liceum i studentów • Zapisy są prowadzone przez formularz •

Od kilku lat rekolekcje powołaniowe odbywają się w domu rekolekcyjnym na terenie ośrodka dla niewidomych w Laskach. – Są pewną formą towarzyszenia tym, którzy rozeznają swoje powołanie – mówi kleryk Bartosz Tarnawski z V roku.

Co roku na rekolekcje powołaniowe zgłasza się niewielka grupa mężczyzn, niektórzy z nich przyjeżdżają po kilka razy. – To osoby w różnym wieku i z różnym wykształceniem, czy też doświadczeniem życiowym – mówi.

Rekolekcje dla rozeznających powołanie to czas wspólnej modlitwy, ale również nawiązywania relacji, możliwość poznania księży pracujących w seminarium oraz kleryków. – Jest czas na modlitwę w ciszy, ale też czas, żeby porozmawiać, pójść na dłuższy spacer – dodaje kleryk Bartosz Tarnawski.

Dla niektórych to czas przygotowania przed wstąpieniem do seminarium. – Nikogo nie zaskakuje, jeśli ktoś przyjeżdża na rekolekcje, a później przychodzi do seminarium. Jednak są też tacy, którzy mają pytania i chcą się pomodlić. To nie jest tak, że ktoś przyjedzie i od razu rozezna, bo czasami potrzeba więcej czasu. Ja przyjeżdżałem na rekolekcje dwa lata z rzędu – dodaje.

Zapisy na rekolekcje, które odbędą się od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja, przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej >>>FORMULARZ<<<.